Pasirengimas ekstremalioms situacijoms
KAS YRA EKSTREMALI SITUACIJA?

Ekstremali situacija -  padėtis šalyje, kuri sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, kitus nuostolius. Šios situacijos būna: gamtinės, techniės, ekologinės ir socialinės.

KĄ EKSTREMALIOS SITUACIJOS ATVEJU VEIKIA RAUDONASIS KRYŽIUS?

Pasirengimo ekstremalioms situacijoms (PES) programos tikslas – išmokyti Raudonojo Kryžiaus darbuotojus, narius, savanorius bei kitus LR piliečius pirmosios pagalbos, paieškos ir gelbėjimo bei psichologinės pagalbos įgūdžių ir taip padėti valstybinėms gelbėjimo tarnyboms stichinių nelaimių, karinių konfliktų ir kitų žmonių gyvybei pavojingų situacjų metu. 

LRKD pasirengimo ekstremalioms situacijoms programa (PES) pradėta 2001 m. Pirmieji savanorių būriai  buvo įkurti RK Šilutės, Kauno, Tauragės, Vilniaus raj., Alytaus, Visagino skyriuose.
 
 Pagrindinės veiklos:

  • Savanorių būrių mokymai;
  • Dalyvavimas vietinėse ir tarptautinėse pratybose;

 
LRKD Vilniaus, Vilniaus raj. ,Visagino, Šilutės, Alytaus, Tauragės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Klaipėdos, Telšių skyrių atstovai įtraukti į civilinės saugos ekstremalių situacijų operacijų centrus savivaldybėse.


2010 m. Įkurtas savanoriškas ekstremalių situacijų psichologinės pagalbos centras.

 
LRKD Vilniaus skyriaus ekstremalių situacijų būrio steigiamasis susirinkimas įvyko 2015 metų vasario 7 dieną. Šio būrio tikslas – parengti savanorius tinkamai reaguoti gresiant ar susidarius valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, suteikti nukentėjusiems pirmąją bei psichologinę pagalbą, vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus. Planuojama, kad būrio nariai ne tik nuolat atnaujins pirmosios medicinos pagalbos žinias, bendradarbiaus bei dalyvaus bendrose pratybose su kitų šalių Raudonojo Kryžiaus draugijomis, bet ir organizuos pirmosios pagalbos bei civilinės saugos mokymus visuomenei, ateityje bendradarbiaus su visomis miesto specialiosiomis tarnybomis.


Norintys tapti PES būrio savanoriais kviečiami užpildyti šią anketą 
Iškilus klausimams teirautis elektroniniu paštu:
   Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms būrio susitikimai vyksta sekmadieniais, 17 val.

LRKD Visagino skyriaus savanorių paieškos ir gelbėjimo būrys įkurtas 2005 metais.

LRKD Visagino savanorių paieškos ir gelbėjimo būrio savanoriai budi įvairiuose Visagino bei kitų savivaldybių ar organizacijų organizuojamuose renginiuose, suteikdami pirmąją pagalbą dalyviams, įvykus nelaimingam atsitikimui.


Mokymai:

  • LRKD Visagino skyriaus paieškos ir gelbėjimo būrio (PES) savanorių kasmetiniai mokymai;
  • Nuo 2010 metų LRKD Visagino paieškos ir gelbėjimo būrio savanoriai kiekvieną savaitgalį veda pirmosios pagalbos mokymus visiems norintiems Visagino bendruomenės nariams.

         
Dokumentai:


Kontaktai:
Visuomenės mokymo koordinatorė
Nijolė Čiutienė
tel. 85 2628037

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.