Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Prie Pasirengimo ir Ekstremalių Situacijų (PES) valdymo savanorių būrių kviečiami prisijungti nauji nariai

2024-04-02 •

Kaip prisijungti?

⚠️ Pirmas žingsnis – užpildykite anketą.
Pildydami patvirtinate, kad susipažinote su ČIA pateikta Bendra duomenų apsaugos reglamento tvarka.
Turite laiko iki balandžio 21 dienos, 23:00. Prieš nuspręsdami pildyti anketą, gerai pagalvokite ar turite pakankamai laisvo laiko, kad galėtumėte priimti šį iššūkį.

⚠️ Visu registracijos laikotarpiu vyks nuotoliniai susitikimai, kuriuose užsiregistravusiems užduosime detalesnius mus dominančius klausimus.

⚠️ Teigiamai įvertinti ir atrinkti žmonės bus informuoti ir jau balandžio pabaigoje pakviesti prisijungti į PES būrį. Mokymai prasidės nedelsiant.

Tad paskubėkite, nekantriai laukiame Jūsų anketų!

Kas yra PES?

PES būrys – tai specialiai apmokytas savanorių būrys, kuris žino, kaip:
– atlikti pirminį situacijos įvertinimą;
– teikti pirmąją pagalbą;
– teikti pirmąją psichologinę ir psichosocialinę pagalbą;
– įkurti ir valdyti evakuacijos centrą / gyventojų priėmimo punktą;
– koordinuoti savanorius;
– valdyti žmonių srautus;
– vykdyti dingusių žmonių paiešką;
– dalinti humanitarinę paramą;
– pasirūpinti migrantais;
– vykdyti šeimos ryšių atkūrimo veiklą (RFL);
– veikti kartu su institucijų darbuotojais;
– dalyvauti švarinime nuo radiacinės taršos;
– dalyvauti žmonių evakuacijos darbuose.

Ką veikia PES savanoriai?

Suformuoti PES būriai turi savo kasmėnesinius susitikimus, kuriuose aptaria būrio veiklą, iškilusius klausimus ar prašymus perduoda Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo programai. Savanoriams organizuojamos ekskursijos po strategiškai svarbius objektus. Taip pat šių būrių savanoriai dalyvauja savivaldybių ir valstybės lygiu organizuojamose funkcinėse pratybose (Astravas, gyventojų perkėlimas, gyventojų surinkimo punktų aktyvacija, kolektyvinės apsaugos statinių paruošimas ir perkeltų gyventojų priėmimas ir pan.), tarptautinėse Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo pratybose, reguliariai yra aktyvuojami Policijos Departamento dingusių asmenų paieškoms, vykdo prevencines veiklas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, reaguoja į ekstremalius įvykius ir krizes Lietuvoje.

Ko mes ieškome?

Pilnamečių, aktyvių, patikimų, draugiškų ir empatiškų žmonių, dirbančių lanksčiu darbo grafiku ir pasiruošusių dalį savo asmeninio laiko skirti intensyviems mokymams, pratyboms ir realiai pagalbos veiklai krizių ir ekstremalių situacijų metu.

Ką tapęs PES savanoriu veiksiu aš?

Pirmus 4 mėnesius intensyviai mokysitės. Būsite supažindinti su Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo įvadu, Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo programos įvadu, praeisite radijo ryšio procedūrų, pirmos psichologinės pagalbos mokymus bei įvadinę pirmosios pagalbos mokymų dalį. Visoje 4 mėnesių kelionėje jus lydės jau esantys būrių nariai.
Jei tiksime vieni kitiems, rugsėjo mėnesį pasirašysime metinę savanorystės sutartį ir tuomet nersite į gilesnius, daugiau nei 50 valandų trunkančius mokymus: išplėstinės pirmosios pagalbos, humanitarinės pagalbos dalinimo, prieglobsčio ir migracijos, evakuacijos centro įkūrimo ir valdymo, žmonių paieškos ir daugelį kitų. Be šių mokymų, 3 kartus per metus dalyvausite stalo pratybose ir daugiau nei 30 valandų trunkančiuose sąskrydžiuose-pratybose, kur susitinka būriai iš visos Lietuvos ir praktiškai išbando veikimą imituojamose krizinėse situacijose.
Taip pat būsite pilnaverčiais būrių nariais ir galėsite reaguoti į realiai vykstančias krizes ar ekstremalias situacijas, dalyvausite funkcinėse savivaldybių ar nacionaliniu lygmeniu organizuojamose pratybose, žmonių paieškose, prevencinėse priešgaisrinės saugos veiklose, tarptautinėse Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo pratybose.
Visko išmokysime, jei tik skirsite laiko ir norėsite mokytis.

Laukiami ir specialistai – paramedikai, slaugytojai ir gydytojai, narai, kinologai, dronistai ir pan.
Kiekvienas atrasite būrių veiklose savo sritį ir kartu galėsime dar veiksmingiau padėti institucijoms ir visuomenei atliepti įvykusias nelaimes.

 

 

Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės