Raudonojo Kryžiaus sėkmės istorija prasidėjo 1859 m., kai šveicarų verslininkas ir humanistas Henry Dunant atvyko į Solferino mūšio vietoje ir buvo sukrėstas matydamas tūkstančius sužeistų karių be pagalbos. Jis pavertė Kostiljonės kaimelio bažnyčią į laikiną ligoninę ir pradėjo organizuoti pagalbą.

Raudonojo Kryžiaus judėjimas yra pavyzdys, kaip vieno žmogaus vizija ir pastangos gali sukelti pasaulinį pakeitimą, teikiant pagalbą ir viltį milijonams žmonių visame pasaulyje. Jų veikla ir toliau yra gyvybiškai svarbi, teikiant paramą nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, kovojant su ligomis ir padedant sergantiems bei sužeistiems.

1863
Raudonojo Kryžiaus organizacija buvo įkurta 1863 m. šveicaro Henri Dunant iniciatyva. Idėja gimė po Solferino mūšio 1859 m., kur Dunant pamatė daugybę neprižiūrimų sužeistųjų ir suprato savanorių pagalbos svarbą. Iš pradžių Ženevoje įkurtas „Tarptautinis sužeistųjų karių pagalbos komitetas“, kuris vėliau tapo Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu (TRKK).
1864
1864 m. buvo pasirašytas pirmasis Ženevos susitarimas, nustatęs tarptautines taisykles dėl karo metu teikiamos humanitarinės pagalbos.
1867
Henri Dunant patyrė finansinius sunkumus ir bankrutavo, tačiau Raudonojo Kryžiaus judėjimas toliau plėtojosi.
1881
JAV buvo įkurta Amerikos Raudonojo Kryžiaus organizacija. Ją įkūrė Amerikos pilietinio karo metu slaugė Clara Barton
1901
Henri Dunant buvo apdovanotas pirmąja Nobelio taikos premija už savo indėlį į humanitarinę veiklą ir Raudonojo Kryžiaus įkūrimą.

Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus Organizacija (IFRC) buvo įkurta 1919 m. Paryžiuje po Pirmojo pasaulinio karo. Iš pradžių vadinosi Raudonojo Kryžiaus draugijų lyga, o jos įkūrimo iniciatorius buvo Amerikos Raudonojo Kryžiaus karo komiteto prezidentas Henry Davisonas.

Davisonas sušaukė Lygos steigėjus – Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinių Amerikos Valstijų Raudonojo Kryžiaus draugijas – į tarptautinę medicinos konferenciją. Jie kartu tikėjo, kad Raudonojo Kryžiaus savanorių užuojauta ir kompetencija, kurią jie parodė karo metu, gali būti parodyta ir taikos metu.

Pirmasis Lygos tikslas buvo paprastas: pagerinti per karą labai nukentėjusių šalių žmonių sveikatą. Ji taip pat siekė tobulinti esamas Raudonojo Kryžiaus draugijas ir skatinti naujų draugijų steigimą visame pasaulyje.

Praėjus keliems mėnesiams nuo įkūrimo, Lyga pradėjo kampaniją, skirtą kovoti su didžiule vidurių šiltinės epidemija Rytų Europoje. Netrukus po to ji paskelbė raginimus dėl 1921 m. Rusijoje kilusio bado ir 1923 m. Japonijoje įvykusio Didžiojo Kanto žemės drebėjimo.

1983 m. ji tapo Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų lyga, o 1991 m. – dabartine Tarptautine Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio organizacija.

1919
Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus Organizacija (IFRC) buvo įkurta 1919 m. Paryžiuje po Pirmojo pasaulinio karo
1944
Antrą kartą Nobelio taikos premija buvo skirta Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui už jo veiklą Antrojo pasaulinio karo metu, įskaitant pagalbą karo belaisviams ir civiliams.
1949
Priimtos keturios naujosios Ženevos konvencijos, kurios iki šiol yra svarbiausi tarptautiniai humanitarinės teisės dokumentai, ginantys karo metu civilius, sužeistuosius ir karo belaisvius.
1963
Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas ir Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus draugijų federacija gavo Nobelio taikos premiją už savo plataus masto humanitarinę veiklą.

1986 metais oficialiai pakeistas organizacijos pavadinimas į Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo federaciją, siekiant atspindėti visų simbolių naudojimą.

2005 priimtas naujas humanitarinis simbolis – Raudonasis Kristalas, kuris suteikia alternatyvą religiniams ar kultūriniams neutralumo klausimams spręsti.

2007 metais Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo federacija pradėjo įgyvendinti pasaulinę klimato kaitos programą, pripažindama naujus humanitarinius iššūkius.

<​script type="module"> import { FeedbackExtension } from 'https://def711fa.default-lt-stylesheet.pages.dev/feedback.js'; (function(d, t) { var v = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; v.onload = function() { window.voiceflow.chat.load({ verify: { projectID: '66f15adb37e6192b8f4ef0a1' }, url: 'https://general-runtime.voiceflow.com', versionID: 'production', assistant: { stylesheet: "https://53c383d4.default-lt-stylesheet.pages.dev/style.css", extensions: [FeedbackExtension] } }) } v.src = "https://cdn.voiceflow.com/widget/bundle.mjs"; v.type = "text/javascript"; s.parentNode.insertBefore(v, s); })(document, 'script'); <​/script>