Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Veiklos

Programa „Šilti apsilankymai“

Vienišumo problema Lietuvoje yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus vienišų žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja. Norėdami spręsti šią problemą, sukūrėme programą „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Juos nuolatos lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

 

Susisiekite

Paulina Steponavičiūtė

Šiltų apsilankymų programos vadovė

Apie

Apie programą

Kas trečias vyresnis negu 65 metų žmogus gyvena vienas. Kai kurie senjorai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologų teigimu, vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi nereikalingi, neįdomūs, užmiršti.

 

Norėdami spręsti šią problemą, sukūrėme programą „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Juos nuolatos lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

 

Raudonojo Kryžiaus savanorių vizitai pas vienišus senjorus gerina emocinę jų savijautą. Seneliams itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai tampa naujais jų draugais.

Galerija

Aplankyti senjorai:

Veikla

Mažiname vienišumo jausmą

Raudonojo Kryžiaus savanorių pagalba mažiname vyresnio amžiaus žmonių vienišumo jausmą ir stengiamės pagerinti jų savijautą. Savanoriai  reguliariai lanko senjorus jų namuose, globos įstaigose ir teikia kokybišką pagalbą.

 

Padedame senjorams užsiimti veiklomis, kurių jie vieni daryti jau nebegali ir, kai įmanoma, skatiname įsitraukti į bendruomenines veiklas, vyresnių žmonių savanorystę.

 

Dalijamės vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, savipagalbą, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą, skatiname įgyti naudingų įgūdžių, palengvinančių kasdienybę, rūpintis emocine sveikata. Taip pat nuolatos raginame kalbėtis apie psichologines problemas.

 

Reguliariai stebime lankomų vienišų senjorų savijautą ir prireikus informuojame reikiamas pagalbos ir priežiūros tarnybas.

Noriu savanoriauti!
Atsiliepimai

Šilčiausi apsilankymai

Jau po poros apsilankymų supratau, kad lyg tyčia su senjore turime labai daug bendrų būdo bruožų ir esame panašios, todėl tikiu, kad mūsų draugystė tęsis dar ilgą laiką.

 

Gabrielė ir senjorė Vincenta

Savanorė

Atradau su senjore ryšį per mediciną. Pasirodo abi esame medikės ir mūsų pokalbiai tapo labai artimi. Pasikalbame dažnai apie pasaulio aktualijas bei madas.

 

 

Ugnė ir senjorė

Savanorė

Kiekvienas išėjimas ar renginys duoda daug temų pokalbiams ir apmąstymams tiek mano močiutei, tiek man pačiai. Nuotykiai mūsų neaplenkia, kad tik būtų laiko ir sveikatos daugiau jų patirti.

 

Inga ir Danutė

Savanorė

Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės