Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Veiklos

Jaunimo programa

Jaunimo programoje siekiama sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę ir savanorišką veiklą, ugdant pilietiškumo bei humaniškumo kompetencijas. Šios programos pagrindinė misija yra neformaliojo ugdymo veiklų, paskaitų ar interaktyvių užsiėmimų pagalba padėti mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, gebėti suteikti pirmąją pagalbą, įgyti kuo daugiau žinių apie tai, kaip reikėtų reaguoti šalyje esant ekstremaliai situacijai ir kaip tinkamai tam pasiruošti.

Susisiekite

Karolina Pralgauskytė

Jaunimo programos vadovė


PAPILDOMI 0,25 BALO, STOJANT Į AUKŠTĄJĄ MOKYKLĄ

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra akredituota organizacija, kuri turi galimybę vykdyti savanorišką jaunimo tarnybą (toliau – JST) .

Savanoriškos jaunimo tarnybos etapai:

 1. Du kartus per metus yra atidaroma savanoriškos jaunimo tarnybos registracijos platforma, kurioje jauni žmonės gali registruotis bei pasirinkti savo savanorystės vietą (taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas). Registracijos nuoroda nėra aktyvi visą laiką, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją – kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu https://jst.jrd.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją.
 2. Jei atsiranda savanorių, pasirinkusių LRK skyrių – su mumis susisiekia JST veiklą organizuojanti organizacija ir aptaria savanorio priėmimo galimybes.
 3. Nusprendus priimti savanorį savanoriauti LRK skyriuje, yra įvykdomas trišalis susitikimas, kurio metu skyriuje esantis mentorius (dažniausiai tai būna savanorių koordinatorius) papasakoja apie skyriuje vykdomas veiklas, savanoris gali užduoti klausimus, pasidaliname abiejų pusių lūkesčiais, tikslais ir vizija bei pasirašome trišalę sutartį.
 4. Savanoris pradeda savo savanorystės veiklą.
Apie

Pagrindinės programos veiklos

 1. Organizavimas neformaliojo ugdymo veiklos (paskaitos ir/ ar interaktyvūs užsiėmimai), padedančios mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams susipažinti ir/ar įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, orientuotus į pirmąją pagalbą, pasirengimą ekstremalioms situacijoms;
 2. Dalyvavimas viešuose miesto ir/ar šalies renginiuose;
 3. Pilietinių akcijų inicijavimas;
 4. Jaunimo savanoriškos tarnybos veiklos organizavimas.
Veiklos

Jaunimo programos siūlomos pamokų temos

LRK Jaunimo programos savanoriai keliauja į savo miesto ir rajono mokyklas, kuriose veda skirtingo pobūdžio pamokas: pirmosios pagalbos įgūdžių teorinius bei praktinius užsiėmimus, pamokas apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms arba teorinę paskaitą apie savanorystę ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją.Pamoka apie Raudonojo Kryžiaus judėjimą̨ ir savanorystės galimybes.

 

 1. Pamoka apie Raudonojo Kryžiaus judėjimą ir savanorystės galimybes.                                                                                                          Pamokos apie savanorystę ir Raudonojo Kryžiaus draugiją metu moksleiviai sužino apie tarptautinį bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus judėjimą, sustiprina bendražmogiškas, pilietines vertybes, detaliau įsigilina į humanitarinės pagalbos specifiką ir susipažįsta su savanorystės galimybėmis Lietuvoje.
 2. Pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimas – teoriniai bei praktiniai užsiėmimai.
  Pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimo užsiėmimų metu moksleiviai sužino, kaip elgtis paskambinus pagalbos numeriu 112, susipažįsta su pirmosios pagalbos įgūdžių svarba, išmoksta atpažinti nelaimingą atsitikimą ir įgyja 3 pirmosios pagalbos įgūdžius – sužino kaip atlikti gaivinimą, sustabdyti kraujavimą ir kokių veiksmų reikia imtis užspringimo metu.
 3. Pamoka apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms.
  Pamokoje apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms visi dalyviai išmoksta imtis reikiamų veiksmų, jog užtikrintų tinkamą savo bei kitų žmonių saugumą nelaimės atveju, sužino pagrindinius pirminės psichosocialinės pagalbos veiksmus, susipažįsta su Lietuvoje egzistuojančiomis pagalbos linijomis ir patikimais informacijos šaltiniais ir, svarbiausia, nagrinėja pasirengimo ekstremalioms situacijoms krepšį – išvykimo krepšį – jo turinį ir bando įsiminti pačias svarbiausias detales.

Komiksas vaikams ir jų tėvams

LRK Jaunimo programa pristato elektroninį komiksą „Saugokis, drąsuoli Lokiuk!“, skirtą tėvams ir vaikams.

 

Komikse žaismingai pasakojami Lokiuko ir jo draugo Beždžionėlės nuotykiai, siekiant supažindinti pačius mažiausius vaikučius su pirmosios pagalbos ir pasirengimo ekstremalioms situacijoms svarba. Svarbu paminėti, kad vaikučiai gali ne tik susipažinti su šių dviejų veikėjų istorijomis, bet ir patys sukurti savąsias. Kviečiame skaityti!

 

Failai

Komiksas - Saugokis, drąsuoli Lokiuk

Dokumentas • .pdf, 38.39MB
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės