Raudonasis Kryžius yra viena didžiausių ir seniausių humanitarinių organizacijų pasaulyje, kurios pagrindinė misija – teikti pagalbą nelaimių ištiktiems žmonėms ir ginti pažeidžiamų asmenų teises. Organizacija buvo įkurta 1863 metais Šveicarijoje, o jos veiklos principai grindžiami humanitariniais idealais, siekiančiais apsaugoti gyvybę, orumą ir sumažinti kančias. Šiandien Raudonasis Kryžius veikia daugiau nei 190 šalių, įtraukiant milijonus savanorių ir darbuotojų.
Pagrindinės organizacijos veiklos sritys apima skubios pagalbos teikimą stichinių nelaimių ar konfliktų metu, sveikatos priežiūros užtikrinimą, kraujo donorystės organizavimą ir švietimą pirmosios pagalbos srityje. Taip pat Raudonasis Kryžius rūpinasi pabėgėliais, migrantais ir kitomis socialiai pažeidžiamomis grupėmis, siekdamas užtikrinti jų orų gyvenimą.
Vienas iš pagrindinių Raudonojo Kryžiaus principų – neutralumas, leidžiantis organizacijai teikti pagalbą konflikto zonose ir bendradarbiauti su įvairiomis valdžiomis bei bendruomenėmis. Šis principas užtikrina, kad pagalba pasiektų visus, kuriems jos reikia, nepriklausomai nuo jų tautybės, religijos ar politinių pažiūrų.
Raudonasis Kryžius aktyviai skatina bendruomenes pasirengti galimoms nelaimėms ir organizuoja mokymus, siekdamas mažinti riziką ir išsaugoti gyvybes. Be to, organizacija remiasi savanorių tinklu, kuris yra pagrindinė varomoji jos jėga, leidžianti greitai reaguoti į krizes.
Raudonojo Kryžiaus organizacija simbolizuoja solidarumą ir humanitarinę pagalbą, veikdama be sienų, siekdama vieno tikslo – gelbėti gyvybes ir mažinti kančias pasauliniu mastu.