Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Išskyrė savanorystės Raudonajame Kryžiuje privalumus: įgyta drąsa, rasta svajonių profesija

2023-02-20 • Naujienos

Gerumui kurti nebūtina nuversti kalnų

LRK Jaunimo programos savanoriai vieningai tvirtina, kad savanorystė ženkliai praturtina kasdienybę. „Augimas ir tobulėjimas“, „naujos pažintys“, „naujos patirtys“, „savęs pažinimas“ – taip dažniausiai jaunimo savanoriai apibūdina laiką, skiriamą savanorystei.

„Savanorystė man lyg savotiška mokykla, kurioje išmoksti labai daug ir dėl to džiaugiesi, nes gerumu daliniesi su kitais aplinkiniais. Taip pat nuolatinis tobulėjimas, savęs pažinimas, naujų pažinčių užmezgimas – visa tai savanorystės teikiamos naudos“, – apie tai, ką reiškia būti Jaunimo programos savanoriu, pasakoja Silvestras iš Šiaulių.

Jaunimo programos savanorė Auksė iš Klaipėdos pasakoja, kad jai savanorystė susideda iš mažų džiaugsmų ir gerų darbų, kurie leido suprasti, kad geriems darbams nuveikti nebūtina nuversti kalnų. Maži geri darbai taip pat yra labai prasmingi.

„Aš niekada nemaniau, kad man taip patiks vesti pamokas ir būti komandoje. Pamenu, abejojau ar priėmiau tinkamą sprendimą pradėdama savanoriauti ir siaubingai jaudinausi vesdama pirmąsias pamokas, tačiau greitai tai tapo neatsiejama mano gyvenimo dalis. Dabar jau net neįsivaizduoju savęs nestovint prieš žmones ir nevedant pamokų.

Vesdama pamokas išmokau kalbėti prieš auditoriją, dabar jaučiuosi gerokai drąsiau, o būdama komandoje net nepajutau, kaip greitai iš pradžių mane bauginęs būrys nepažįstamųjų tapo būriu draugų, kuriuos kartais vadinu LRK šeima“, – apie savanorystės pradžią ir patirtis pasakoja savanorė Auksė.

LRK Jaunimo programos vadovė Karolina Pralgauskytė sako, kad nors programa dar pakankamai nauja, tačiau sparčiai tobulėjanti, todėl tampa vis patrauklesnė jauniems žmonėms, savanorių gretos šioje programoje nuolat pildosi.

„Jaunimo programa veikia 8 skyriuose ir viename mieste, kuriame net nėra LRK skyriaus. Į savanorišką Jaunimo programos veiklą šiuo metu yra įsitraukę daugiau nei 200 savanorių, tad tikiu, jog tai įrodo, kad keliaujame teisinga kryptimi“, – sako K.Pralgauskytė.

Įsimintinų dienų savanoriaujant – apstu

Jaunimo programos savanoriai pasakoja, kad savanorystė atneša daug naujų patirčių ir įsimintinų akimirkų. Savanoris Paulius teigia prisimenantis, koks pasimetęs ir nieko nežinantis buvo pirmąją savanorystės dieną Elektrėnuose ir koks pasitikintis, drąsus yra šiandien: „Labai smagu pačiam matyti ir stebėti savo augimą ir tai, kaip tobulėju. Savanorystė nėra mano kasdienybės dalis – tai tiesiog mano kasdienybė.“

Auksei iš Klaipėdos labiausiai įsiminė viena pamokų, kurią vedė moksleiviams apie pirmosios pagalbos įgūdžius, kraujavimo stabdymą: moksleivių įsitraukimas, aktyvumas, noras susipažinti ir sužinoti dar daugiau pačiai suteikė daug motyvacijos bei priminė, kokia prasminga yra savanorystė. Silvestrui iš Šiaulių geriausiai atmintin įsirėžė 2022 metų vasario 27 diena, kai jis savanoriavo paramos rinkimo Ukrainos žmonėms akcijoje. „Mūsų tautiečių vienybė paliko man didžiulį įspūdį ir manau, jog tą vaizdą prisiminsiu tikrai ilgam laikui“, – sako jis.

Savanorė Gabrielė iš Vilniaus pasakoja, kad jos viena įspūdingiausių savanorystės dienų buvo pabėgėlių priėmimo centre Naujininkuose. „Praeitų metų gruodžio mėnesį vykdėme ,,Pliušinio meškiuko’’ akciją, tad su LRK Jaunimo programa vykome į Naujininkų Pabėgėlių centrą, kur įrengėme dvi žaidimų erdves vaikams. Tai – mano įsimintiniausia diena. Teko bendrauti su žmonėmis, kurie dėl įvairių priežasčių buvo priversti bėgti iš savo gimtinės ir, pabendravusi su jais, susidariau visiškai kitokį vaizdą, negu tiesiog skaitydama straipsnį internete.

Jausmai, kurie užplūdo pamačius vaikus, žaidžiančius mūsų įrengtose, užpildytose erdvėse, patiems leidžiant laiką su tais vaikais, tikrai buvo nepakartojami ir atnešė labai daug gerų emocijų, šilumos“, – prisimena Gabrielė.

Savanoriai išsiskiria nuoširdžiu noru keisti pasaulį

Jauniems savanoriams savanoriška veikla padeda geriau pažinti save ir netgi išsirinkti savo karjeros kelią ir sritį, kurioje norėtų įsitvirtinti. „Savanorystė man yra veikla, leidžianti nuolatos tobulėti, gauti naujos patirties bei dėl kurios pažinau save, savo pomėgius. Savanorystė man padėjo pasirinkti ateities profesiją“, – džiaugiasi Jaunimo programos savanorė Gabrielė iš Vilniaus.

Ji priduria, kad savanoriška veikla gerina ir emocinę savijautą: buvimas tarp žmonių, nuolatinis mokymasis vieniems iš kitų, buvimas naudingu, reikalingu, gerų darbų darymas turi daug naudos ir psichologinei sveikatai. Savanoris Silvestras iš Šiaulių džiaugiasi, kad gali pasigirti ne vienu nauju įgūdžiu, įgytu užsiimant savanoryste: „Dabar moku suteikti pirmąją pagalbą, esu pasiruošęs ir žinau, kaip elgtis ekstremalių situacijų metu, taip pat moku teikti kitą įvairią pagalbą ir vyresniam, ir jaunesniam už mane. Man savanorystė yra puikus būdas išbandyti ką nors naujo, ką galbūt net ir jau seniai troškai išbandyti, bet vis nedrįsai. Tapau daug drąsesnis.“

Jaunimo programos vadovė K.Pralgauskytė patvirtina, kad pradėję savanoriauti jaunuoliai būna nedrąsūs, tačiau greitai pasikeičia. „Jaunimo savanoriai iš kitų mūsų programos savanorių išsiskiria be galo ryškiai degančiomis akimis bei noru keisti pasaulį čia ir dabar. Prisimenu, kad mokslo metų pradžioje dirbti buvo gana sunku, nes savanoriai buvo nedrąsūs ir labiau linkę vykdyti tai, kas nurodyta, o šiandien mes visi kartu generuojame idėjas, ieškome geriausių sprendimų ir stebime kiekvieno asmeninį progresą augant ir keičiant pasaulį vieningai“, – džiaugiasi Karolina.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Skaityti
Naujienos

Prie PASIRENGIMO IR EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ būrio programos kviečiami prisijungti nauji savanoriai

📢 Kviečiame prisijungti naujus savanorius prie Pasirengimo ir Ekstremalių Situacijų (PES) būrių Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilkaviškyje ir Visagine!

Skaityti
Naujienos

Savanoriauti Jurgą ir Urtę įkvėpė karas Ukrainoje: „Net maži dalykai gali turėti didelę įtaką“

„Savanorystė praturtina“ – tuo įsitikinusios Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorės Urtė ir Jurga. Abi jas pradėti savanoriauti paskatino 2022 m. vasario mėnesį Ukrainoje prasidėjęs karas – savanorės užsiregistravo savanorystei ukrainiečių registracijos centre.

Skaityti
Naujienos

Savanoris Edvinas apie tai, kas padeda išgelbėti gyvybę kritinėje situacijoje

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris Edvinas Bliumas dirbdamas Kauno oro uoste išgelbėjo diabetu sergančio žmogaus gyvybę, kai pastarąjį ištiko hiperglikemija – staigus ir sveikatai ar net gyvybei pavojingas cukraus kiekio šuolis kraujyje. Jis tikina, kad veiksmų žmogaus gyvybei gelbėti ėmėsi visiškai natūraliai – nei sekundei nesudvejojęs Edvinas ėmė veikti. Būtent apie savanorystės teikiamą džiaugsmą, pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimą ir įvykius, kuomet Edvinui teko gelbėti gyvybes ir kalbėjome pokalbio metu.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonajam Kryžiui – iškilmingas Klaipėdos apdovanojimas

Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai šiemet bus skirtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui. Tokiam Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko siūlymui pritarta vasario 10 d. savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje.

Skaityti
Naujienos

Vaidotas su 5 savo vaikais atrado savanorystę: „Jaučiau, kad iki visiškos laimės kažko trūksta“

Vaidotas – vienas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorių. Vyras savanoryste užsiima programoje „Stipri šeima“, kurios tikslas – kurti savanorio ir šeimos, kurioje yra negalią turintis asmuo, draugystę. Programoje siekiama įvairių veiklų pagalba padėti atliepti svarbiausius negalią turinčiojo ir jo šeimos poreikius. „Turiu savo verslą, didelę šeimą, bet jaučiau, kad iki visiškos laimės vis tiek kažko trūksta“, – pasakoja savanoris Vaidotas Uselis, pilnatvę atradęs savanorystėje ir į savanorišką veiklą įtraukęs savo vaikus.

Skaityti
Naujienos

Ukrainietis Maksimas: apie jūsų šalį pasakoju kaip apie pavyzdį, į kurį reikėtų lygiuotis

Ukrainietis Maksimas į Lietuvą atvyko kovo pabaigoje. Maksimas atkeliavo iš Krymo, kurį Rusijos Federacija okupavo jau 2014 m. Kai šių metų vasarį Rusija užpuolė Ukrainą, Maksimas priėmė nelengvą sprendimą pagaliau išvykti iš gimtojo krašto, sėdo į autobusą, vežantį į Estiją, o iš Estijos – atvyko čia, į Lietuvą, kuria žavisi ir kur pirmą kartą išbandė savanorystę Lietuvos Raudonajame Kryžiuje bei kaip galėdamas bandė padėti kitiems ukrainiečiams, nuo karo siaubo jų šalyje bėgantiems į Lietuvą.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai: „Krizės supurto mūsų visuomenę“

Ištikus nelaimei ar ekstremaliai situacijai visada būti pasirengusiems padėti valstybei bei gelbėjimo tarnyboms – toks yra pagrindinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Pasirengimo nelaimėms (PN) programos tikslas. „Todėl didžioji dalis savanoriaujančiųjų šioje programoje, pasakodami apie save pasakys, kad yra adrenalino mėgėjai“, – įsitikinusi LRK PN vadovė Emilija Unė Sakalauskaitė.

Skaityti
Naujienos

Išskyrė savanorystės Raudonajame Kryžiuje privalumus: įgyta drąsa, rasta svajonių profesija

Viena Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) vykdomų veiklų – Jaunimo programa. Šios programos pagrindinis tikslas yra neformaliojo ugdymo veiklų, paskaitų ar interaktyvių užsiėmimų pagalba padėti mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, gebėti suteikti pirmąją pagalbą, įgyti kuo daugiau žinių apie tai, kaip reikėtų reaguoti šalyje esant ekstremaliai situacijai, ir kaip tinkamai tam pasiruošti. 16–24 metų amžiaus Jaunimo programos savanoriai iš visos Lietuvos savo miestuose veda paskaitas vaikams ir jaunuoliams keliomis skirtingomis temomis: apie pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimo svarbą ir pačius įgūdžius, LRK organizaciją ir savanorystę, pasirengimą ekstremalioms situacijoms. Šiais metais LRK Jaunimo programos savanoriai vedė jau 530 tokių paskaitų ir pasiekė daugiau kaip 10 tūkst. moksleivių.

Skaityti
Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės