Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

2023-10-11 • Naujienos

Didžiausią savanorių bazę šalyje turintis Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) startuoja su pirmąja ir analogų neturinčia NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

„Per pastaruosius keletą metų subūrėme 13 tūkstančių savanorių bazę šalyje. Šie žmonės aukoja savo asmeninį laiką su šeima, poilsį, hobius tam, kad padėtų kitam. Tačiau suprantame, jog vien tik suburti keliolikos tūkstančių asmenų bazę nepakanka. Augant savanorių skaičiui, atsiranda ir tam tikrų kompetencijų, tokių kaip komandos valdymo, komunikacijos ir kitų, poreikis. Jei norime būti pasirengę padėti, būtina nuolat ugdyti jų įgūdžius. Norime, kad savanoriai ne tik jaustų prasmę savo veikloje ir dalintųsi gėriu su kitais, bet ir patys įgytų tiek humanitariniame, tiek profesiniame ir bendruomeniniame gyvenime reikalingų lyderio kompetencijų“, – akademijos atidarymo renginyje spalio 6 d. pasakojo LRK vadovė Kristina Meidė.

Anot jos, iki šiol Lietuvoje savanoriams buvo siūlomi tik pavieniai, į tam tikrą problemą orientuoti mokymai. Tačiau vidinis organizacijos savijautos tyrimas atskleidė, jog savanoriams svarbu įgyti įvairesnių įgūdžių – psichologinių, lyderystės, kūrybiškumo.

„Matydami kompleksinių mokymų poreikį, turėdami realios patirties sprendžiant krizes bei konfliktus, tvirtą tarptautinį organizacijos užnugarį ir ilgametę mokymų patirtį, „LRK Akademijoje“ koncentruojamės į penkias esmines temas, reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Tai – sprendimų priėmimas, planavimas, kūrybiškumas, komunikacija ir emocinės kompetencijos. O svarbiausia, šiuos įgūdžius padedame gilinti keliais lygmenimis – stiprinant save, kaip asmenį, gilinantis į save, kaip komandos narį ir mokantis vesti komandą lyderio pozicijoje“, – toliau dėsto K. Meidė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus atidarymo renginyje pažymėjo, kad savanoriai yra Lietuvos gerovės pagrindas, užtikrinantis valstybės tvarų judėjimą pirmyn:

„Kūrybingas, atsakingas, jautrus, bendruomeniškas ir atsakomybės nebijantis savanoris yra visų mūsų siekiamybė ir superherojus. Būtent šios savybės padeda spręsti kilusius iššūkius. Šimtai tūkstančių lietuvių sulaukė pagalbos pandemijos metu, dešimtys tūkstančių ukrainiečių šiandien rado saugų prieglobstį Lietuvoje taip pat dėka savanorių. Krizių akivaizdoje jaučiame pilietinio dalyvavimo pakylimą, tačiau nemažiau svarbu užtikrinti pastovų veikimą ir nuolatinį kompetencijų ugdymą, kad visuomenės gerovė nebūtų prioritetas tik ištikus krizei.“

Akademiją atvers ir visuomenei

Šį rudenį į pirmąjį devynių mėnesių trukmės mokymosi ciklą, pavadintą „Savanorystės Akademija“, LRK pakvietė visus savo savanorius. Kaip teigia „LRK Akademijos“ vadovė Rūta Pučaitė, toks sprendimas priimtas norint motyvuoti organizacijai priklausiančius narius:

„Mūsų savanoriai – didžiausias LRK turtas, vieni pirmųjų stojantys į priešakines eiles ištikus krizei. Tačiau jiems kyla ir įvairiausių iššūkių – susidūrimas su jautriomis istorijomis, žmonėmis, patiriančiais neigiamas streso pasekmes, kaltės ar beviltiškumo jausmas, kad veiksmai, kurių ėmėsi, buvo nepakankami bei kita. Todėl pirmiausia norėjome suteikti galimybę mūsų savanoriams gilinti reikiamus įgūdžius ir mokytis iš geriausių savo srities profesionalų. O tuomet praktiškai pritaikyti įgautas žinias įsitraukiant į LRK veiklą bei užtikrinant visapusišką organizacijos funkcijų įgyvendinimą.“

R. Pučaitė pažymi, kad rugsėjį startavusioje „Savanorystės Akademijoje“ mokysis šimtas savanorių. Dar 75 dalyviai žinias gilino metų pradžioje surengtoje pilotinėje „Pavasario Akademijoje“. Tačiau jau kitąmet bus siekiama „LRK Akademijos“ duris atverti visuomenei.

„Akademijoje suteikiamos žinios svarbios ne tik savanoriaujant. Tai yra stiprios mūsų visuomenės, šalies pagrindas. Nors Lietuvoje vis labiau populiarėja trumpalaikės savanorystės – pagalba krizės akivaizdoje, gerumo akcijos ir kitos, ilgalaikių savanorysčių kultūra dar tik formuojasi. Todėl akademijos tikslas – padėti gyventojams įgyti būtiniausių asmeninių ir profesinių kompetencijų, kurios įgalins juos spręsti valstybei svarbias problemas. Taip pat jaučiame, kad turime sukaupę pakankamai patirties ir gerųjų praktikų, kuriomis galime pasidalinti ne tik su visuomene, bet ir su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis bei verslu. Norime tapti pavyzdžiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kur tokių akademijų taip pat dar nėra“, – teigia R. Pučaitė.

Prie pirmojo mokymų ciklo prisijungė ir 16 savaitgalių savo žiniomis su savanoriais dalinsis tokie profesionalai kaip organizacijų ugdymo ir psichologijos ekspertė Rima Vanagė, vadovavimo bei lyderystės ekspertas Andrius Janiukštis, komunikacijos ekspertė Lina Venskaitytė, socialinės ir kognityvinės inžinerijos ekspertas Darius Remeika bei asmeninio prekės ženklo konsultantė Guoda Sakalauskienė.

Apie LRK Akademiją

Daugiau apie LRK Akademiją sužinoti kviečiame ČIA.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos, Renginiai

LRK žygis po Lietuvą 2024

Per 2 savaites LRK savanorių ir darbuotojų komandos aplankys visas 60 savivaldybių Lietuvoje, taip minint Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus 105-erių metų gimtadienį. Žygio startas – gegužės 10 d.

Naujienos

Žmonės kviečiami prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo

Sausio 2 d. Vilniuje daugiabutyje nugriaudėjus sprogimui, paskutiniais duomenimis žuvo 2 žmonės – vaikas ir suaugusysis. Buvo evakuoti 30-ties butų gyventojai, kurie artimiausiu metu į savo namus grįžti negalės. Kviečiame prisidėti prie pagalbos nukentėjusiems nuo šio siaubingo įvykio.

Naujienos

Savanorių diena 2023

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

„Gal dar vieną gerą darbą šiemet?“ – to paskutinį lapkričio savaitgalį 12-koje Lietuvos miestų praeivių teiravosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai. Įkvėpti sėkmingo suomių pavyzdžio, miestus užplūdo raudonai pasipuošę žmonės, kviečiantys pinigine auka prisidėti prie paramos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atidarytai humanitarinės pagalbos linijai 111. 

Naujienos

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

Spalio 6 d. įvyko „LRK Akademijos“ atidarymas. Garsiai ir iškilmingai, būryje savo savanorių, darbuotojų, valdybos narių, partnerių bei bičiulių, buvo atidaryta pirmoji ir analogų neturinti NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su advokatų kontora „NOOR legal“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija ir advokatų kontora NOOR pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą. 

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės