Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Lietuvos Raudonajam Kryžiui – iškilmingas Klaipėdos apdovanojimas

2023-02-20 • Naujienos

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui bus įteikta Klaipėdos miesto vėliava. Tradicija vasario 16-ąją įteikti apdovanojimą už metų darbą Klaipėdoje puoselėjama nuo 2004 metų.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos padalinys vienija per 1140 savanorių ir 14 darbuotojų. Skyrius 2022 m. iniciatyviai veikė ir tebeveikia teikiant visokeriopą pagalbą iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims.

Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įkurtas ir 2,5 mėn. veikė Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Organizacija buvo pagrindinis tarpininkas ir informacijos teikėjas tarp savivaldybės, valstybinių institucijų ir ukrainiečių karo pabėgėlių, organizacijos savanoriai konsultavo ir tarpininkavo rengiant būtinus pateikti dokumentus institucijoms. Pabėgėlių registracijos centre apsilankė 8827 ukrainiečiai, 255 iš jų buvo pasiūlyta trumpalaikio apgyvendinimo galimybė. Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriai pernai karo pabėgėlius taip pat mokė lietuvių kalbos, ruošė ir dalino higienos paketus, dalyvavo mokyklinių prekių bei miegmaišių rinkimo akcijose, teikė psichologinę paramą.

Pasak miesto mero, Raudonojo Kryžiaus organizacijos darbuotojai bei savanoriai buvo atviri visiems iššūkiams. Nors apdovanojimas yra už metų darbą, šios organizacijos veikla yra ilgametė, užsitarnavusi gerą vardą. Šis apdovanojimas – simbolinė padėka daugybei organizaciją atstovaujančių žmonių už nuoseklią kilnią veiklą, pasiaukojimą, atsidavimą savo misijai. Organizacija taip pat aktyviai veikė teikiant pagalbą COVID-19 pandemijos metu, nuolat Klaipėdoje vykdo šešias pagalbos gyventojams teikimo programas.

Programa „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Apmokyti savanoriai mažina senjorų vienišumo jausmą. Klaipėdos mieste yra 45 savanoriai, kurie lanko 57 vienišus senjorus. Bendradarbiauja su 2 socialiniais globos namais.

„Pirmosios pagalbos“ programos tikslas – mokyti visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių, šviesti apie jos svarbą. Praėjusiais metais 17 apmokytų savanorių vedė mokymus 2075 klaipėdiečiams.

Programos „Stiprios šeimos“ tikslas – padėti ir patiems negalią turintiems asmenims, ir jų artimiesiems. Šiuo metu savanoriai teikia pagalbą 22 šeimoms.

Jaunimo programa skirta 14-29 metų jaunuoliams. Programos tikslas – sudaryti galimybes jauniems žmonėms realizuoti save savanoriškoje veikloje ir šviesti savo bendraamžius apie pasirengimo krizėms ir pirmosios pagalbos suteikimo svarbą, vykdyti kampanijas, keičiančias požiūrį į savanorystę ir ugdančias toleranciją kitam – kitokiam žmogui.

Pasirengimo nelaimėms programos tikslas yra tinkamai parengti savanorius, kurie šalyje nutikus nelaimei ar esant ekstremaliai situacijai, operatyviai reaguotų ir imtųsi tikslingų veiksmų, gebėtų padėti kitiems.

Prieglobsčio ir migracijos programos tikslas – užtikrinti į mūsų šalį atvykusių užsieniečių orumą ir teises. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus infocentre 2022 m. apsilankė net 1185 užsieniečiai. Jie gavo socialines konsultacijas, psichologinę pagalbą bei juristo konsultacijas, mokėsi lietuvių kalbos.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos, Renginiai

Karščio prevencijos akcija senjorams

Nuo liepos 6 dienos Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su „Eurovaistine” 19-koje Lietuvos miestų vykdys iniciatyvą, kurios metu edukuos senjorus, kaip apsisaugoti nuo didelės vasariškos kaitros, perkaitimo, šilumos ir saulės smūgių bei kaip elgtis, jei karščio keliamų pavojų išvengti visgi nepavyksta. Edukacijas ves „Eurovaistinės“ vaistininkai, LRK savanoriai, visuomenės sveikatos biuro atstovai, higienos instituto atstovai, gydytojai ir kiti specialistai, išmanantys ir galintys pakonsultuoti karščio prevencijos klausimais.

Naujienos, Renginiai

LRK žygis po Lietuvą 2024

Per 2 savaites LRK savanorių ir darbuotojų komandos aplankys visas 60 savivaldybių Lietuvoje, taip minint Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus 105-erių metų gimtadienį. Žygio startas – gegužės 10 d.

Naujienos

Žmonės kviečiami prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo

Sausio 2 d. Vilniuje daugiabutyje nugriaudėjus sprogimui, paskutiniais duomenimis žuvo 2 žmonės – vaikas ir suaugusysis. Buvo evakuoti 30-ties butų gyventojai, kurie artimiausiu metu į savo namus grįžti negalės. Kviečiame prisidėti prie pagalbos nukentėjusiems nuo šio siaubingo įvykio.

Naujienos

Savanorių diena 2023

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

„Gal dar vieną gerą darbą šiemet?“ – to paskutinį lapkričio savaitgalį 12-koje Lietuvos miestų praeivių teiravosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai. Įkvėpti sėkmingo suomių pavyzdžio, miestus užplūdo raudonai pasipuošę žmonės, kviečiantys pinigine auka prisidėti prie paramos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atidarytai humanitarinės pagalbos linijai 111. 

Naujienos

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

Spalio 6 d. įvyko „LRK Akademijos“ atidarymas. Garsiai ir iškilmingai, būryje savo savanorių, darbuotojų, valdybos narių, partnerių bei bičiulių, buvo atidaryta pirmoji ir analogų neturinti NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su advokatų kontora „NOOR legal“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija ir advokatų kontora NOOR pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą. 

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės