Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Lietuvos Raudonajam Kryžiui – iškilmingas Klaipėdos apdovanojimas

2023-02-20 • Naujienos

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui bus įteikta Klaipėdos miesto vėliava. Tradicija vasario 16-ąją įteikti apdovanojimą už metų darbą Klaipėdoje puoselėjama nuo 2004 metų.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos padalinys vienija per 1140 savanorių ir 14 darbuotojų. Skyrius 2022 m. iniciatyviai veikė ir tebeveikia teikiant visokeriopą pagalbą iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims.

Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įkurtas ir 2,5 mėn. veikė Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Organizacija buvo pagrindinis tarpininkas ir informacijos teikėjas tarp savivaldybės, valstybinių institucijų ir ukrainiečių karo pabėgėlių, organizacijos savanoriai konsultavo ir tarpininkavo rengiant būtinus pateikti dokumentus institucijoms. Pabėgėlių registracijos centre apsilankė 8827 ukrainiečiai, 255 iš jų buvo pasiūlyta trumpalaikio apgyvendinimo galimybė. Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriai pernai karo pabėgėlius taip pat mokė lietuvių kalbos, ruošė ir dalino higienos paketus, dalyvavo mokyklinių prekių bei miegmaišių rinkimo akcijose, teikė psichologinę paramą.

Pasak miesto mero, Raudonojo Kryžiaus organizacijos darbuotojai bei savanoriai buvo atviri visiems iššūkiams. Nors apdovanojimas yra už metų darbą, šios organizacijos veikla yra ilgametė, užsitarnavusi gerą vardą. Šis apdovanojimas – simbolinė padėka daugybei organizaciją atstovaujančių žmonių už nuoseklią kilnią veiklą, pasiaukojimą, atsidavimą savo misijai. Organizacija taip pat aktyviai veikė teikiant pagalbą COVID-19 pandemijos metu, nuolat Klaipėdoje vykdo šešias pagalbos gyventojams teikimo programas.

Programa „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Apmokyti savanoriai mažina senjorų vienišumo jausmą. Klaipėdos mieste yra 45 savanoriai, kurie lanko 57 vienišus senjorus. Bendradarbiauja su 2 socialiniais globos namais.

„Pirmosios pagalbos“ programos tikslas – mokyti visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių, šviesti apie jos svarbą. Praėjusiais metais 17 apmokytų savanorių vedė mokymus 2075 klaipėdiečiams.

Programos „Stiprios šeimos“ tikslas – padėti ir patiems negalią turintiems asmenims, ir jų artimiesiems. Šiuo metu savanoriai teikia pagalbą 22 šeimoms.

Jaunimo programa skirta 14-29 metų jaunuoliams. Programos tikslas – sudaryti galimybes jauniems žmonėms realizuoti save savanoriškoje veikloje ir šviesti savo bendraamžius apie pasirengimo krizėms ir pirmosios pagalbos suteikimo svarbą, vykdyti kampanijas, keičiančias požiūrį į savanorystę ir ugdančias toleranciją kitam – kitokiam žmogui.

Pasirengimo nelaimėms programos tikslas yra tinkamai parengti savanorius, kurie šalyje nutikus nelaimei ar esant ekstremaliai situacijai, operatyviai reaguotų ir imtųsi tikslingų veiksmų, gebėtų padėti kitiems.

Prieglobsčio ir migracijos programos tikslas – užtikrinti į mūsų šalį atvykusių užsieniečių orumą ir teises. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus infocentre 2022 m. apsilankė net 1185 užsieniečiai. Jie gavo socialines konsultacijas, psichologinę pagalbą bei juristo konsultacijas, mokėsi lietuvių kalbos.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Naujienos

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją, Pirmosios pagalbos programos Mokymų koordinatorę Nijolę Čiūtienę, kuriai vakar buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius! Dėkojame už jūsų profesionalumą, nepriekaištingą darbą ir atsidavimą LRK misijai!

Naujienos

Pabėgėlis iš Sirijos: „Gyvenimas Lietuvoje yra puikus. Čia jaučiamės pilnaverčiai visuomenės nariai“

Eyadas Alali – pabėgėlis iš Sirijos, su šeima per Baltarusiją į Lietuvą atvykęs 2021 metais ir patekęs į pabėgėlių stovyklą, šiandien kartu su žmona ir dviem mažamečiais vaikais turi leidimą gyventi Lietuvoje, dirba mėgstamą darbą ir sėkmingai integruojasi šalyje. „Niekur iš Lietuvos išvykti nenorime. Mano mažoji dukra nuo rudens eis į lietuvišką darželį, vyresnėlis jau eis į pirmą klasę, abu su žmona mokomės lietuvių kalbos, turiu mėgstamą darbą – gyvenimas mums čia tikrai patinka“, – pasakoja Eyadas Alali. Jis profesionalus virtuvės šefas, todėl džiaugiasi darbą gavęs rytietiškoje kepykloje, kurios savininkas – jordanietis Moutasemas Alazzamas, į darbą priimantis tik pabėgėlius.

Naujienos

Gaisro rizikai sumažinti – savanorių vizitai gyventojų namuose

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) vykdo iniciatyvas „Padėk artimui“ ir „Saugūs namai“, kurių metu individualiuose gyvenamuosiuose būstuose lankomi pažeidžiamose grupėse esantys asmenys tam, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta gaisro rizika namuose.

Naujienos

Visuomenė buvo pakviesta aukoti nuo susprogdintos hidroelektrinės nukentėjusiems ukrainiečiams

Birželio 6 d. naktį ginkluotosios rusų pajėgos susprogdino Ukrainos Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri pažeista kritiškai ir nebegali sulaikyti vandens srauto. Pasaulį apskriejo širdį veriantys vaizdai – skęstantys gyvūnai, besigelbėjantys žmonės. Tam, kad būtų suteikta efektyvi humanitarinė pagalba nukentėjusiems ir sėkmingai evakuoti pavojuje esantys žmonės, reikalinga MŪSŲ VISŲ PAGALBA, todėl visuomenė buvo pakviesta aukoti pinigus ir padėti nukentėjusiems.

Naujienos

Paskelbta 2022 m. ataskaita

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės