Svajoja, kad iniciatyva taptų kasmetine tradicija
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė pasakoja, kad „Gerumo dienas“ organizuoti Lietuvoje įkvėpė Suomijos kolegų nuo pat 1980 m. kasmet vykdoma akcija, pavadinimu „Hunger days“, kurios metu net 17 tūkst. suomių išeina į gatves rinkti lėšų Suomijos Raudonajam Kryžiui. Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienas“ organizuoja jau antrą kartą ir taip pat planuoja gražią iniciatyvą paversti kasmetine tradicija.
„Suomijoje prie akcijos, kuomet gatvėje renkami pinigai, prisideda ne tik Suomijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojai ir savanoriai, tačiau ir paprasti šalies piliečiai, norintys padaryti gerą darbą ir padėti kitiems žmonėms. Vieni prisideda pinigine auka, o štai kiti – savo rankomis – tai didžiulė, visos šalies mastu vykstanti iniciatyva. Įkvėpti tokio gražaus pavyzdžio, kuris diegiamas iš kartos į kartą, šiais metais ir mes kvietėme prie akcijos prisijungti ne tik savo bendruomenės narius, bet visus norinčiuosius“, – pasakoja K. Meidė.
„Žinome, kad Lietuvos žmonės yra labai vieningi ir linkę padėti vieni kitiems, todėl paskutinį lapkričio savaitgalį visus kvietėme šiais metais padaryti dar vieną gerą darbą ne tik dėl to, kad užsidėti pliusiuką, bet, kad tiesiogiai prisidėtume prie to, jog per šventes labiausiai pažeidžiami žmonės, atsidūrę bėdoje, pavyzdžiui, vieniši senjorai, vieniši negalią turintys žmonės ar gausios šeimos sulauktų pagalbos maistu, drabužiais, higienos priemonėmis ar labai reikalingais daiktais“, – pasakoja K. Meidė.
Surinktos lėšos – atsidūrusiems bėdoje
Šiais metais per 3 „Gerumo dienas“ pavyko surinkti 17 452 Eur. Surinktos lėšos bus skiriamos trumpojo humanitarinės pagalbos numerio 111 veiklai vykdyti. Spalio 17 dieną startavusi veikla įgavo didžiulį pagreitį, mat pagalbos trumpuoju numeriu kreipėsi jau daugiau, kaip 4 tūkst. bėdos ištiktų žmonių.
Trumpuoju pagalbos numeriu skambina žmonės, kai juos ištinka nelaimė, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, higienos priemonėmis, konsultacijos ar psichologinės pagalbos. Dažniausiai trumpuoju numeriu skambina ir pagalbos prašo vieniši žmonės, esantys pažeidžiamose grupėse: senjorai, gausios šeimos tėvai ar negalią turintys žmonės, gyvenantys nepritekliuje ir kuriems daugiausiai reikia pagalbos maistu, drabužiais, avalyne, higienos priemonėmis.
„Pradėjus trumpojo pagalbos numerio 111 veiklą nesitikėjome, kad sulauksime tokio didžiulio kiekio skambučių, todėl mūsų daiktų rezervas labai sparčiai išseko. Dėl šios priežasties „Gerumo dienų“ akcijos metu lėšas rinkome būtent trumpojo pagalbos numerio veiklai, kad ir toliau sėkmingai galėtume padėti bėdoje atsidūrusiems žmonėms“, – sako K. Meidė.
„Vykdydami trumpojo pagalbos numerio veiklą pamatėme, kokiam dideliam skaičiui vienišų žmonių yra reikalinga pagalba, tad šiame jau prasidėjusiame šventiniame šurmulyje ir nuolatiniame skubėjime užsisukusiems žmonėms siekiame priminti, jog labai svarbu sustoti ir atsigręžti į savo artimą ar šalia esantį žmogų – galbūt tuo metu kaip tik jam reikalinga ištiesta pagalbos ranka?“, – sako Kristina Meidė.