Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

2023-11-29 • Naujienos

Svajoja, kad iniciatyva taptų kasmetine tradicija

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė pasakoja, kad „Gerumo dienas“ organizuoti Lietuvoje įkvėpė Suomijos kolegų nuo pat 1980 m. kasmet vykdoma akcija, pavadinimu „Hunger days“, kurios metu net 17 tūkst. suomių išeina į gatves rinkti lėšų Suomijos Raudonajam Kryžiui. Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienas“ organizuoja jau antrą kartą ir taip pat planuoja gražią iniciatyvą paversti kasmetine tradicija.

„Suomijoje prie akcijos, kuomet gatvėje renkami pinigai, prisideda ne tik Suomijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojai ir savanoriai, tačiau ir paprasti šalies piliečiai, norintys padaryti gerą darbą ir padėti kitiems žmonėms. Vieni prisideda pinigine auka, o štai kiti – savo rankomis – tai didžiulė, visos šalies mastu vykstanti iniciatyva. Įkvėpti tokio gražaus pavyzdžio, kuris diegiamas iš kartos į kartą, šiais metais ir mes kvietėme prie akcijos prisijungti ne tik savo bendruomenės narius, bet visus norinčiuosius“, – pasakoja K. Meidė.

„Žinome, kad Lietuvos žmonės yra labai vieningi ir linkę padėti vieni kitiems, todėl paskutinį lapkričio savaitgalį visus kvietėme šiais metais padaryti dar vieną gerą darbą ne tik dėl to, kad užsidėti pliusiuką, bet, kad tiesiogiai prisidėtume prie to, jog per šventes labiausiai pažeidžiami žmonės, atsidūrę bėdoje, pavyzdžiui, vieniši senjorai, vieniši negalią turintys žmonės ar gausios šeimos sulauktų pagalbos maistu, drabužiais, higienos priemonėmis ar labai reikalingais daiktais“, – pasakoja K. Meidė.

Surinktos lėšos – atsidūrusiems bėdoje

Šiais metais per 3 „Gerumo dienas“ pavyko surinkti 17 452 Eur. Surinktos lėšos bus skiriamos trumpojo humanitarinės pagalbos numerio 111 veiklai vykdyti. Spalio 17 dieną startavusi veikla įgavo didžiulį pagreitį, mat pagalbos trumpuoju numeriu kreipėsi jau daugiau, kaip 4 tūkst. bėdos ištiktų žmonių.

Trumpuoju pagalbos numeriu skambina žmonės, kai juos ištinka nelaimė, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, higienos priemonėmis, konsultacijos ar psichologinės pagalbos. Dažniausiai trumpuoju numeriu skambina ir pagalbos prašo vieniši žmonės, esantys pažeidžiamose grupėse: senjorai, gausios šeimos tėvai ar negalią turintys žmonės, gyvenantys nepritekliuje ir kuriems daugiausiai reikia pagalbos maistu, drabužiais, avalyne, higienos priemonėmis.

„Pradėjus trumpojo pagalbos numerio 111 veiklą nesitikėjome, kad sulauksime tokio didžiulio kiekio skambučių, todėl mūsų daiktų rezervas labai sparčiai išseko. Dėl šios priežasties „Gerumo dienų“ akcijos metu lėšas rinkome būtent trumpojo pagalbos numerio veiklai, kad ir toliau sėkmingai galėtume padėti bėdoje atsidūrusiems žmonėms“, – sako K. Meidė.

„Vykdydami trumpojo pagalbos numerio veiklą pamatėme, kokiam dideliam skaičiui vienišų žmonių yra reikalinga pagalba, tad šiame jau prasidėjusiame šventiniame šurmulyje ir nuolatiniame skubėjime užsisukusiems žmonėms siekiame priminti, jog labai svarbu sustoti ir atsigręžti į savo artimą ar šalia esantį žmogų – galbūt tuo metu kaip tik jam reikalinga ištiesta pagalbos ranka?“, – sako Kristina Meidė.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos, Renginiai

LRK žygis po Lietuvą 2024

Per 2 savaites LRK savanorių ir darbuotojų komandos aplankys visas 60 savivaldybių Lietuvoje, taip minint Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus 105-erių metų gimtadienį. Žygio startas – gegužės 10 d.

Naujienos

Žmonės kviečiami prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo

Sausio 2 d. Vilniuje daugiabutyje nugriaudėjus sprogimui, paskutiniais duomenimis žuvo 2 žmonės – vaikas ir suaugusysis. Buvo evakuoti 30-ties butų gyventojai, kurie artimiausiu metu į savo namus grįžti negalės. Kviečiame prisidėti prie pagalbos nukentėjusiems nuo šio siaubingo įvykio.

Naujienos

Savanorių diena 2023

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

„Gal dar vieną gerą darbą šiemet?“ – to paskutinį lapkričio savaitgalį 12-koje Lietuvos miestų praeivių teiravosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai. Įkvėpti sėkmingo suomių pavyzdžio, miestus užplūdo raudonai pasipuošę žmonės, kviečiantys pinigine auka prisidėti prie paramos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atidarytai humanitarinės pagalbos linijai 111. 

Naujienos

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

Spalio 6 d. įvyko „LRK Akademijos“ atidarymas. Garsiai ir iškilmingai, būryje savo savanorių, darbuotojų, valdybos narių, partnerių bei bičiulių, buvo atidaryta pirmoji ir analogų neturinti NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su advokatų kontora „NOOR legal“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija ir advokatų kontora NOOR pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą. 

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės