Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Savanoriauti Jurgą ir Urtę įkvėpė karas Ukrainoje: „Net maži dalykai gali turėti didelę įtaką“

2023-02-20 • Naujienos

Urtės savanorystės kelionė tęsiasi ir iki šiol. Šiuo metu ji yra savanorė programoje „Stipri šeima“. Šios programos tikslas yra kurti savanorio ir negalią turinčiojo arba šeimos, kurioje yra negalią turintis asmuo, draugystę. Programoje siekiama įvairių veiklų pagalba padėti atliepti svarbiausius negalią turinčiojo ir jo šeimos poreikius. Savanorė Urtė kartą per savaitę lanko senjorę Janę, turinčią regos negalią – moteris yra visiškai akla. „Iki šiol mano kontaktas su neregiais būdavo nebent atsitiktinis. Pirmą kartą artimai pažįstu aklą žmogų, su kuriuo mezgu ryšį ir susitinku reguliariai“, – pasakoja savanorė Urtė.

Priimant sprendimą savanoriauti, ilgai dvejoti neteko

Urtė pasakoja, kad pirmą kartą su savanoryste susidūrė dar mokykloje – savanorystės valandos jos mokykloje buvo privalomos.

„Nuo to tikrai netapau labai susivokusia paaugle, bet, manau, tai vis tiek padarė įtaką man, kaip žmogui“, – pasakoja savanorė. Ji sako, kad savanorystė jai jau suaugusiai prasidėjo LRK – prieš beveik metus prasidėjus karui Ukrainoje. Urtė ilgai nelaukusi užsiregistravo savanorystei į LRK pajėgas teikiant pagalbą į Lietuvą atvykusiems žmonėms iš Ukrainos, o po kelių mėnesių sulaukė skambučio ir pasiūlymo prisijungti prie programos „Stipri šeima“, kurį noriai priėmė.

Ukrainiečių registracijos centre savanoriavusi Jurga antrina, kad noras savanoriauti atsirado prasidėjus karui Ukrainoje. „Reagavau į realijas ir nedvejodama užpildžiau savanorio registracijos formą, – sako Jurga, kuri priduria, kad savaiminis supratimas, jog reikia padėti ištiktiems krizės žmonėms, ją lydi visą gyvenimą. – Geriausias to pavyzdys buvo ir yra mano mama. Pati labai tikiu, kad net mažiausi dalykai, tokie, kaip šypsena, gestas, žodžiai – gali turėti didelę įtaką kitiems, todėl ir nusprendžiau išbandyti savanorystę.

Pirmoji savanorystė buvo Vaikų svajonių projekte, komunikacijos komandoje, padedant žmonėms, norintiems padaryti gerus darbus pildant vaikų svajones. O vėliau jau sekė savanorystė LRK ukrainiečių registracijos centre.“

Savanoriauti motyvuoja asmeninis tobulėjimas

Aklą senjorę lankanti Urtė sako, kad savanoriaudama ir pati praplečia savo akiratį. „Mano lankoma senjorė Janė yra labai elegantiška, bendraujanti, plačių interesų moteris. Mūsų ryšys paprastas ir neformalus. Meluočiau sakydama, kad tarp mūsų nesijaučia amžiaus skirtumo, jis tikrai jaučiasi, bet tik iš gerosios pusės – mes galime aptarti temas ir išgirsti ne tik viena kitos kaip skirtingų asmenybių nuomones, bet pamatyti ir kartų požiūrio skirtumus“, – pasakoja savanorė Urtė.

Ji sako, kad su Jane nuolatos palaiko kontaktą ir susitinka pagal galimybes – dabar dažniausiai senjorę aplanko bent kartą per savaitę. „Šaltuoju sezonu daugiausia būname namie, o veikla labai priklauso nuo poreikio. Kartais Janė būna suplanavusi man kokių darbų, kuriuos pačiai atlikti per sunku. Taip pat yra nuolatiniai su negalia susiję poreikiai, pavyzdžiui – skaitymas.

Čia yra daug pagalbos formų – skaitau norimą „paprastą“, regintiesiems skirtą tekstą, taip pat padedu parsisiųsti garso knygas. Kažkada bandėm rasti interneto svetainių, kuriomis lengviau naudotis neregiams, nes neregiai naviguoja naudodamiesi jiems viską skaitančia programine įranga, bet beveik visi lietuviški portalai yra labai prastai tam pritaikyti. Šalia visos šios pagalbos labai didelę laiko dalį užima ir tiesiog bendravimas“, – sako Urtė.

Savanorė Urtė pasakoja, kad ją savanoriauti motyvuoja nuolat plečiamas akiratis. „Pasikeičia suvokimas apie kasdieniškus dalykus ir apie sudėtingesnius visuomeninius klausimus. Taip pat pradėjus savanoriauti ir lankyti Janę, atkreipiau dėmesį į situacijas, temas, renginius, kurie anksčiau turbūt būtų neužkliuvę arba į tuos pačius dalykus dabar pažiūriu iš kitokio, platesnio kampo. Pavyzdžiui, ryšio užmezgimas su nerege Jane rudenį paskatino mane apsilankyti renginyje „Garso fonas“, kurį organizuoja juslinio patyrimo centras „Dialogas tamsoje“. Jų pačių šūkis yra „Geriau vieną kartą pajusti“, tai dabar visus kviečiu sudalyvauti kokiame jų renginyje, kai tik bus proga“, – atradimais dalinasi Urtė.

Savanorė Jurga sako, kad labiausiai džiaugiasi tuo, kaip savanorystė Ukrainos registracijos centre jai padėjo suprasti, kiek nedaug tereikia, kad padėtum kitiems. „Supratau, kiek gerų žmonių yra aplink mus ir kiek iš tiesų daug visi kartu galime nuveikti skirdami net nedidelę dalelę savo laiko“, – tikina Jurga.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Skaityti
Naujienos

Prie PASIRENGIMO IR EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ būrio programos kviečiami prisijungti nauji savanoriai

📢 Kviečiame prisijungti naujus savanorius prie Pasirengimo ir Ekstremalių Situacijų (PES) būrių Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilkaviškyje ir Visagine!

Skaityti
Naujienos

Savanoriauti Jurgą ir Urtę įkvėpė karas Ukrainoje: „Net maži dalykai gali turėti didelę įtaką“

„Savanorystė praturtina“ – tuo įsitikinusios Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorės Urtė ir Jurga. Abi jas pradėti savanoriauti paskatino 2022 m. vasario mėnesį Ukrainoje prasidėjęs karas – savanorės užsiregistravo savanorystei ukrainiečių registracijos centre.

Skaityti
Naujienos

Savanoris Edvinas apie tai, kas padeda išgelbėti gyvybę kritinėje situacijoje

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris Edvinas Bliumas dirbdamas Kauno oro uoste išgelbėjo diabetu sergančio žmogaus gyvybę, kai pastarąjį ištiko hiperglikemija – staigus ir sveikatai ar net gyvybei pavojingas cukraus kiekio šuolis kraujyje. Jis tikina, kad veiksmų žmogaus gyvybei gelbėti ėmėsi visiškai natūraliai – nei sekundei nesudvejojęs Edvinas ėmė veikti. Būtent apie savanorystės teikiamą džiaugsmą, pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimą ir įvykius, kuomet Edvinui teko gelbėti gyvybes ir kalbėjome pokalbio metu.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonajam Kryžiui – iškilmingas Klaipėdos apdovanojimas

Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai šiemet bus skirtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui. Tokiam Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko siūlymui pritarta vasario 10 d. savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje.

Skaityti
Naujienos

Vaidotas su 5 savo vaikais atrado savanorystę: „Jaučiau, kad iki visiškos laimės kažko trūksta“

Vaidotas – vienas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorių. Vyras savanoryste užsiima programoje „Stipri šeima“, kurios tikslas – kurti savanorio ir šeimos, kurioje yra negalią turintis asmuo, draugystę. Programoje siekiama įvairių veiklų pagalba padėti atliepti svarbiausius negalią turinčiojo ir jo šeimos poreikius. „Turiu savo verslą, didelę šeimą, bet jaučiau, kad iki visiškos laimės vis tiek kažko trūksta“, – pasakoja savanoris Vaidotas Uselis, pilnatvę atradęs savanorystėje ir į savanorišką veiklą įtraukęs savo vaikus.

Skaityti
Naujienos

Ukrainietis Maksimas: apie jūsų šalį pasakoju kaip apie pavyzdį, į kurį reikėtų lygiuotis

Ukrainietis Maksimas į Lietuvą atvyko kovo pabaigoje. Maksimas atkeliavo iš Krymo, kurį Rusijos Federacija okupavo jau 2014 m. Kai šių metų vasarį Rusija užpuolė Ukrainą, Maksimas priėmė nelengvą sprendimą pagaliau išvykti iš gimtojo krašto, sėdo į autobusą, vežantį į Estiją, o iš Estijos – atvyko čia, į Lietuvą, kuria žavisi ir kur pirmą kartą išbandė savanorystę Lietuvos Raudonajame Kryžiuje bei kaip galėdamas bandė padėti kitiems ukrainiečiams, nuo karo siaubo jų šalyje bėgantiems į Lietuvą.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai: „Krizės supurto mūsų visuomenę“

Ištikus nelaimei ar ekstremaliai situacijai visada būti pasirengusiems padėti valstybei bei gelbėjimo tarnyboms – toks yra pagrindinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Pasirengimo nelaimėms (PN) programos tikslas. „Todėl didžioji dalis savanoriaujančiųjų šioje programoje, pasakodami apie save pasakys, kad yra adrenalino mėgėjai“, – įsitikinusi LRK PN vadovė Emilija Unė Sakalauskaitė.

Skaityti
Naujienos

Išskyrė savanorystės Raudonajame Kryžiuje privalumus: įgyta drąsa, rasta svajonių profesija

Viena Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) vykdomų veiklų – Jaunimo programa. Šios programos pagrindinis tikslas yra neformaliojo ugdymo veiklų, paskaitų ar interaktyvių užsiėmimų pagalba padėti mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, gebėti suteikti pirmąją pagalbą, įgyti kuo daugiau žinių apie tai, kaip reikėtų reaguoti šalyje esant ekstremaliai situacijai, ir kaip tinkamai tam pasiruošti. 16–24 metų amžiaus Jaunimo programos savanoriai iš visos Lietuvos savo miestuose veda paskaitas vaikams ir jaunuoliams keliomis skirtingomis temomis: apie pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimo svarbą ir pačius įgūdžius, LRK organizaciją ir savanorystę, pasirengimą ekstremalioms situacijoms. Šiais metais LRK Jaunimo programos savanoriai vedė jau 530 tokių paskaitų ir pasiekė daugiau kaip 10 tūkst. moksleivių.

Skaityti
Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės