Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Savanoriauti Jurgą ir Urtę įkvėpė karas Ukrainoje: „Net maži dalykai gali turėti didelę įtaką“

2023-02-20 • Naujienos

Urtės savanorystės kelionė tęsiasi ir iki šiol. Šiuo metu ji yra savanorė programoje „Stipri šeima“. Šios programos tikslas yra kurti savanorio ir negalią turinčiojo arba šeimos, kurioje yra negalią turintis asmuo, draugystę. Programoje siekiama įvairių veiklų pagalba padėti atliepti svarbiausius negalią turinčiojo ir jo šeimos poreikius. Savanorė Urtė kartą per savaitę lanko senjorę Janę, turinčią regos negalią – moteris yra visiškai akla. „Iki šiol mano kontaktas su neregiais būdavo nebent atsitiktinis. Pirmą kartą artimai pažįstu aklą žmogų, su kuriuo mezgu ryšį ir susitinku reguliariai“, – pasakoja savanorė Urtė.

Priimant sprendimą savanoriauti, ilgai dvejoti neteko

Urtė pasakoja, kad pirmą kartą su savanoryste susidūrė dar mokykloje – savanorystės valandos jos mokykloje buvo privalomos.

„Nuo to tikrai netapau labai susivokusia paaugle, bet, manau, tai vis tiek padarė įtaką man, kaip žmogui“, – pasakoja savanorė. Ji sako, kad savanorystė jai jau suaugusiai prasidėjo LRK – prieš beveik metus prasidėjus karui Ukrainoje. Urtė ilgai nelaukusi užsiregistravo savanorystei į LRK pajėgas teikiant pagalbą į Lietuvą atvykusiems žmonėms iš Ukrainos, o po kelių mėnesių sulaukė skambučio ir pasiūlymo prisijungti prie programos „Stipri šeima“, kurį noriai priėmė.

Ukrainiečių registracijos centre savanoriavusi Jurga antrina, kad noras savanoriauti atsirado prasidėjus karui Ukrainoje. „Reagavau į realijas ir nedvejodama užpildžiau savanorio registracijos formą, – sako Jurga, kuri priduria, kad savaiminis supratimas, jog reikia padėti ištiktiems krizės žmonėms, ją lydi visą gyvenimą. – Geriausias to pavyzdys buvo ir yra mano mama. Pati labai tikiu, kad net mažiausi dalykai, tokie, kaip šypsena, gestas, žodžiai – gali turėti didelę įtaką kitiems, todėl ir nusprendžiau išbandyti savanorystę.

Pirmoji savanorystė buvo Vaikų svajonių projekte, komunikacijos komandoje, padedant žmonėms, norintiems padaryti gerus darbus pildant vaikų svajones. O vėliau jau sekė savanorystė LRK ukrainiečių registracijos centre.“

Savanoriauti motyvuoja asmeninis tobulėjimas

Aklą senjorę lankanti Urtė sako, kad savanoriaudama ir pati praplečia savo akiratį. „Mano lankoma senjorė Janė yra labai elegantiška, bendraujanti, plačių interesų moteris. Mūsų ryšys paprastas ir neformalus. Meluočiau sakydama, kad tarp mūsų nesijaučia amžiaus skirtumo, jis tikrai jaučiasi, bet tik iš gerosios pusės – mes galime aptarti temas ir išgirsti ne tik viena kitos kaip skirtingų asmenybių nuomones, bet pamatyti ir kartų požiūrio skirtumus“, – pasakoja savanorė Urtė.

Ji sako, kad su Jane nuolatos palaiko kontaktą ir susitinka pagal galimybes – dabar dažniausiai senjorę aplanko bent kartą per savaitę. „Šaltuoju sezonu daugiausia būname namie, o veikla labai priklauso nuo poreikio. Kartais Janė būna suplanavusi man kokių darbų, kuriuos pačiai atlikti per sunku. Taip pat yra nuolatiniai su negalia susiję poreikiai, pavyzdžiui – skaitymas.

Čia yra daug pagalbos formų – skaitau norimą „paprastą“, regintiesiems skirtą tekstą, taip pat padedu parsisiųsti garso knygas. Kažkada bandėm rasti interneto svetainių, kuriomis lengviau naudotis neregiams, nes neregiai naviguoja naudodamiesi jiems viską skaitančia programine įranga, bet beveik visi lietuviški portalai yra labai prastai tam pritaikyti. Šalia visos šios pagalbos labai didelę laiko dalį užima ir tiesiog bendravimas“, – sako Urtė.

Savanorė Urtė pasakoja, kad ją savanoriauti motyvuoja nuolat plečiamas akiratis. „Pasikeičia suvokimas apie kasdieniškus dalykus ir apie sudėtingesnius visuomeninius klausimus. Taip pat pradėjus savanoriauti ir lankyti Janę, atkreipiau dėmesį į situacijas, temas, renginius, kurie anksčiau turbūt būtų neužkliuvę arba į tuos pačius dalykus dabar pažiūriu iš kitokio, platesnio kampo. Pavyzdžiui, ryšio užmezgimas su nerege Jane rudenį paskatino mane apsilankyti renginyje „Garso fonas“, kurį organizuoja juslinio patyrimo centras „Dialogas tamsoje“. Jų pačių šūkis yra „Geriau vieną kartą pajusti“, tai dabar visus kviečiu sudalyvauti kokiame jų renginyje, kai tik bus proga“, – atradimais dalinasi Urtė.

Savanorė Jurga sako, kad labiausiai džiaugiasi tuo, kaip savanorystė Ukrainos registracijos centre jai padėjo suprasti, kiek nedaug tereikia, kad padėtum kitiems. „Supratau, kiek gerų žmonių yra aplink mus ir kiek iš tiesų daug visi kartu galime nuveikti skirdami net nedidelę dalelę savo laiko“, – tikina Jurga.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Naujienos

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją, Pirmosios pagalbos programos Mokymų koordinatorę Nijolę Čiūtienę, kuriai vakar buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius! Dėkojame už jūsų profesionalumą, nepriekaištingą darbą ir atsidavimą LRK misijai!

Naujienos

Pabėgėlis iš Sirijos: „Gyvenimas Lietuvoje yra puikus. Čia jaučiamės pilnaverčiai visuomenės nariai“

Eyadas Alali – pabėgėlis iš Sirijos, su šeima per Baltarusiją į Lietuvą atvykęs 2021 metais ir patekęs į pabėgėlių stovyklą, šiandien kartu su žmona ir dviem mažamečiais vaikais turi leidimą gyventi Lietuvoje, dirba mėgstamą darbą ir sėkmingai integruojasi šalyje. „Niekur iš Lietuvos išvykti nenorime. Mano mažoji dukra nuo rudens eis į lietuvišką darželį, vyresnėlis jau eis į pirmą klasę, abu su žmona mokomės lietuvių kalbos, turiu mėgstamą darbą – gyvenimas mums čia tikrai patinka“, – pasakoja Eyadas Alali. Jis profesionalus virtuvės šefas, todėl džiaugiasi darbą gavęs rytietiškoje kepykloje, kurios savininkas – jordanietis Moutasemas Alazzamas, į darbą priimantis tik pabėgėlius.

Naujienos

Gaisro rizikai sumažinti – savanorių vizitai gyventojų namuose

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) vykdo iniciatyvas „Padėk artimui“ ir „Saugūs namai“, kurių metu individualiuose gyvenamuosiuose būstuose lankomi pažeidžiamose grupėse esantys asmenys tam, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta gaisro rizika namuose.

Naujienos

Visuomenė buvo pakviesta aukoti nuo susprogdintos hidroelektrinės nukentėjusiems ukrainiečiams

Birželio 6 d. naktį ginkluotosios rusų pajėgos susprogdino Ukrainos Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri pažeista kritiškai ir nebegali sulaikyti vandens srauto. Pasaulį apskriejo širdį veriantys vaizdai – skęstantys gyvūnai, besigelbėjantys žmonės. Tam, kad būtų suteikta efektyvi humanitarinė pagalba nukentėjusiems ir sėkmingai evakuoti pavojuje esantys žmonės, reikalinga MŪSŲ VISŲ PAGALBA, todėl visuomenė buvo pakviesta aukoti pinigus ir padėti nukentėjusiems.

Naujienos

Paskelbta 2022 m. ataskaita

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės