Pildome Pasirengimo ir Ekstremalių Situacijų valdymo savanorių būrį

Kviečiame prisijungti į PASIRENGIMO IR EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ VALDYMO (PES) savanorių komandą! 

Jeigu nori ištikus krizėms, nelaimėms ar ekstremalioms situacijoms įsitraukti į tiesioginę pagalbą žmonėms, laukiame Tavo anketos. 

Ką veikia PES savanoriai? 

  • vieni iš pirmųjų vyksta į nelaimes ar ekstremalius įvykius padėti žmonėms (pavyzdžiai – Viršuliškių daugiabučio sprogimas, lėktuvo avarija, Naujininkų daugiabučio sprogimas);
  • nukentėjusiems teikia pirmąją psichologinę pagalbą, pirmąją pagalbą, humanitarinę pagalbą;
  • ieško dingusių žmonių;
  • nuolatos dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose, kuriose imituojamos didelio masto nelaimės;
  • DAUG mokosi ir treniruojasi (išplėstinės pirmosios pagalbos, evakuacijos niuansų, žmonių paieškos subtilybių, nelaimių valdymo ir pan.). 

PES būrys – tai specialiai apmokytas savanorių būrys, kuris žino kaip: 

– atlikti pirminį situacijos įvertinimą;
– teikti pirmąją pagalbą;
– teikti pirmąją psichologinę ir psichosocialinę pagalbą;
– įkurti ir valdyti evakuacijos centrą / gyventojų priėmimo punktą;
– koordinuoti savanorius;
– valdyti žmonių srautus;
– vykdyti dingusių žmonių paiešką;
– dalinti humanitarinę paramą;
– pasirūpinti pažeidžiamomis bendruomenės grupėmis;
– vykdyti šeimos ryšių atkūrimo veiklą (RFL);
– veikti kartu su institucijų darbuotojais;
– dalyvauti švarinime nuo radiacinės taršos;
– dalyvauti žmonių evakuacijos darbuose.

Suformuoti PES būriai turi savo kasmėnesinius susitikimus, kuriuose aptaria būrio veiklą, iškilusius klausimus ar prašymus perduoda Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo programai. Savanoriams organizuojamos ekskursijos po strategiškai svarbius objektus. Taip pat šių būrių savanoriai dalyvauja savivaldybių ir valstybės lygiu organizuojamuose funkcinėse pratybose (Astravas, gyventojų perkėlimas, gyventojų surinkimo punktų aktyvacija, kolektyvinės apsaugos statinių paruošimas ir perkeltų gyventojų priėmimas ir pan.), tarptautinėse Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio  judėjimo pratybose, reguliariai yra aktyvuojami Policijos Departamento dingusių asmenų paieškoms, vykdo prevencines veiklas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, reaguoja į ekstremalius įvykius ir krizes Lietuvoje.

Ko mes ieškome?

Pilnamečių, aktyvių, patikimų, draugiškų ir empatiškų žmonių, dirbančių lanksčiu darbo grafiku ir pasiruošusių dalį savo asmeninio laiko skirti intensyviems mokymams, pratyboms ir realiai pagalbos veiklai krizių ir ekstremalių situacijų metu.

Ką veiksite?

Pirmus 4 mėnesius Intensyviai mokysitės. Būsite supažindinti su Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo įvadu, Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo programos įvadu, praeisite radijo ryšio procedūrų, pirmos psichologinės pagalbos mokymus bei įvadinę pirmosios pagalbos mokymų dalį. Visoje 4 mėnesių kelionėje Jus lydės Didysis brolis ar sesė – jau esantys būrių nariai.

Jei tiksime vieni kitiems, liepos mėnesį pasirašysime metinę savanorystės sutartį ir tuomet nersite į gilesnius, daugiau nei 50 valandų trunkančius mokymus – išplėstinės pirmosios pagalbos, humanitarinės pagalbos dalinimo, prieglobsčio ir migracijos, evakuacijos centro įkūrimo ir valdymo, žmonių paieškos ir daugelį kitų. Be šių mokymų, dalyvausite stalo ir funkcinėse pratybose ir daugiau nei 30 valandų trunkančiuose sąskrydžiuose-pratybose, kur susitinka būriai iš visos Lietuvos ir praktiškai išbando veikimą imituojamose krizinėse situacijose.

Taip pat būsite pilnaverčiais būrių nariais ir galėsite reaguoti į realiai vykstančias krizes ar ekstremalias situacijas, dalyvausite funkcinėse savivaldybių ar nacionaliniu lygmeniu organizuojamose pratybose, žmonių paieškose, prevencinėse priešgaisrinės saugos veiklose, tarptautinėse Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo pratybose.

Kuo PES savanorystė skiriasi nuo kitų?

  • Intensyvu. Turi skirti laiko ir motyvacijos privalomiems mokymams, be kurių ši savanorystė nėra įmanoma (maždaug 8-12 valandų per mėnesį);
  • Įpareigoja. Turi įsipareigoti savanoriauti bent 1 metus laiko
  • Ne visada suplanuota. Įvykus nenumatytai krizei, nelaimei ar ekstremaliai situacijai, gali tekti darbą iškeisti į savanorystę ir vykti į įvykio vietą

PES savanoriu galima tapti nuo 18 m.

Svarbiausia – motyvacija, pasiryžimas ir nuoširdus noras padėti žmonėms.

Registracija

Dar šiek tiek informacijos ir anketą rasite čia

Su atrinktais kandidatais susisieksime tiesiogiai. 

Pradėk savo nuotykių kupiną kelionę JAU DABAR!

<​script type="module"> import { FeedbackExtension } from 'https://def711fa.default-lt-stylesheet.pages.dev/feedback.js'; (function(d, t) { var v = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; v.onload = function() { window.voiceflow.chat.load({ verify: { projectID: '66f15adb37e6192b8f4ef0a1' }, url: 'https://general-runtime.voiceflow.com', versionID: 'production', assistant: { stylesheet: "https://53c383d4.default-lt-stylesheet.pages.dev/style.css", extensions: [FeedbackExtension] } }) } v.src = "https://cdn.voiceflow.com/widget/bundle.mjs"; v.type = "text/javascript"; s.parentNode.insertBefore(v, s); })(document, 'script'); <​/script>