Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Ukrainietis Maksimas: apie jūsų šalį pasakoju kaip apie pavyzdį, į kurį reikėtų lygiuotis

2023-02-20 • Naujienos

Gera diena, kai raketos nieko nesuniokoja

Temos: 5 Raudonasis kryžius Savanoris Savanorystė Karas Ukrainoje savanoriavimas Gera diena, kai raketos nieko nesuniokoja Jaunas vyras pasakoja, kad Rusijai okupavus Krymą, gyvenimas ten nesustojo: Rusija investuoja pinigus į ekonomikos auginimą, kuriami rusiški verslai, tačiau, nors Krymas yra labai gražus – atrodo liūdnai, nes ten gyvenantys žmonės nebeturi svarbiausio – laisvės.

„Prieš Krymo okupaciją 2014 m. aš dirbau savo tėčio įmonėje, užsiimančia statybomis. Kai rusai okupavo mano kraštą, beje, tai taip pat buvo vasaris, į mūsų teritoriją tiesiog buvo įvesta rusų armija. Vėliau įvyko referendumas, kuriame iš anksto buvo aišku, kad „žmonės nubalsuos“ už tai, jog Krymas būtų prijungtas prie Rusijos.

Buvo teigta, kad didžioji dalis Krymo gyventojų balsavo už prisijungimą. Tai buvo melas, kaip ir daugelis kitų dalykų, kuriuos sako Rusijos prezidentas. Juk jis taip pat žadėjo nepulti Ukrainos, tiesa? Iš tiesų ir patys ukrainiečiai netikėjo, kad Rusija užpuls Ukrainą. Tačiau tai įvyko, baisiausias košmaras išsipildė ir tada priėmiau sunkų sprendimą – susikroviau daiktus ir išvykau į Estiją, o iš Estijos – atvykau čia, į Lietuvą“, – pasakoja Maksimas.

Iki atvykstant į Lietuvą, Maksimas dirbo rusų banke, įsikūrusiame Kryme. Dabar jaunas vyras sako, kad nesitiki gauti kvalifikuoto darbo, bet su tuo jau yra susitaikęs ir nebijo žingsnis po žingsnio, po truputį kurti savo gyvenimą svetimoje šalyje.

„Mano mamos giminės dar Sovietų Sąjungos laikais gyveno Baltarusijoje, šalia Astravo. Tame krašte daug kas kalbėjo lietuviškai. Mano ukrainietis tėtis studijavo universitete Minske, susipažino su mama ir susituokę išsikraustė gyventi į Ukrainą. O dalis mano mamos giminių persikėlė iš Baltarusijos gyventi į Vilnių. Taigi dalis mano giminės iki šiol gyvena Lietuvoje, Vilniuje. Lietuvoje esu lankęsis būdamas vos 2 ar 3 metų ir prieš rusų okupaciją Kryme esu keletą kartų buvęs sekmadieninėje lietuvių bendruomenės mokykloje, todėl jūsų šalis ir kultūra nėra man visai svetima“, – kodėl nusprendė atvykti būtent į Lietuvą, pasakoja Maksimas.

Maksimo tėvai liko gyventi Kryme. Maksimas pasakoja, kad tėvams išvykti būtų gerokai sudėtingiau, jie jau pensininkai ir yra labai prisirišę prie savo namų. „Daugelis mano draugų, gyvenančių Ukrainoje, taip pat liko ten, savo gimtuosiuose kraštuose. Palaikau su jais ryšį, draugai pasakoja, kad dienos, kai girdisi mažai sprogimų, jau yra geros dienos. Kai raketos nieko nesuniokoja – tai jau savotiška pergalė“, – sako ukrainietis Maksimas.

Lietuvos istorija – įkvėpimas ukrainiečiams

Atvykęs į Lietuvą Maksimas pirmą kartą išbandė savanorystę. Jaunas vyras pasakoja, kad jautė pareigą padėti savo žmonėms bėdoje, todėl prisijungdamas prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių komandos – ilgai nedvejojo: „Savanoriaudamas išgirdau daugybę istorijų, susipažinau daug naujų žmonių ir savomis akimis mačiau nuosavu transportu atvykusius žmones, kurių automobiliai išvagoti kulkų žymių. Yra žmonių, kurie iš tiesų atvykę tiesiai iš karštųjų taškų Ukrainoje. Bet kai savanorystės metu kažkas pradeda dėkoti man, visada sakau: „Nedėkokit man, dėkokit Lietuvai ir jos žmonėms.“

Kol veikė ukrainiečių registracijos centras Vilniuje, Maksimas beveik visą laiką ir praleisdavo ten savanoriaudamas: konsultuodamas žmones, padėdamas jiems rasti būstą Lietuvoje, suteikdamas kitą reikalingą ir aktualią informaciją. Ukrainietis dėkingas, kad Lietuva padėjo ir jam pačiam: „Vos atvykus gavome maisto, reikalingų daiktų. Taip pat esu dėkingas Lietuvos Raudonajam Kryžiui, nes atradau būdą, kaip galiu padėti savo tautiečiams, ukrainiečiams, ne ginklu kovojant prieš rusų armiją. Todėl pradėjęs savanoriauti Lietuvos Raudonajame Kryžiuje, aš padedu ir kitiems, ir sau – man pavyko atleisti sau, nebesigraužti, nes žinau, kad tai yra mano būdas pagelbėti Ukrainai, mano būdas įprasminti savo laiką padedant Ukrainos žmonėms ir prisidedant prie jų gerovės.“

Maksimas, atvykęs į Lietuvą kartu su savo mergina, ruošiasi išvykti į Jungtinę Karalystę. „Kol laukėme ar tikrai gausime vizas, svarstėme, kad jų negavus – mūsų antrasis pasirinkimas tikrai būtų Lietuva. Jūsų šalis – nuostabi. Visiems ukrainiečiams visada pasakoju apie jūsų šalį kaip apie pavyzdį, į kurį reikėtų lygiuotis. Jūs taip pat buvote okupuoti Rusijos ir kai išsikovojote nepriklausomybę, jūs mažai ką turėjote, didelė dalis inteligentijos buvo ištremti, progresas ir bet koks ekonominis augimas sustojęs, bet pažiūrėkite į savo šalį šiandien, pažvelkite į savo miestus, žmones dabar – jūs esate tokie vakarietiški ir taip sparčiai progresuojate, kad visada sakau – tai gali įkvėpti ir mus, ukrainiečius“, – sako Maksimas. Ukrainietis pasakoja, kad ateičiai jis neturi didelių planų. Nori neskubėti, po truputį iš naujo kurti savo gyvenimą ir neatmeta galimybės vieną dieną grįžti į Ukrainą, kai ten pagaliau įsivyraus taip visų laukiama ramybė ir taika.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Naujienos

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją, Pirmosios pagalbos programos Mokymų koordinatorę Nijolę Čiūtienę, kuriai vakar buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius! Dėkojame už jūsų profesionalumą, nepriekaištingą darbą ir atsidavimą LRK misijai!

Naujienos

Pabėgėlis iš Sirijos: „Gyvenimas Lietuvoje yra puikus. Čia jaučiamės pilnaverčiai visuomenės nariai“

Eyadas Alali – pabėgėlis iš Sirijos, su šeima per Baltarusiją į Lietuvą atvykęs 2021 metais ir patekęs į pabėgėlių stovyklą, šiandien kartu su žmona ir dviem mažamečiais vaikais turi leidimą gyventi Lietuvoje, dirba mėgstamą darbą ir sėkmingai integruojasi šalyje. „Niekur iš Lietuvos išvykti nenorime. Mano mažoji dukra nuo rudens eis į lietuvišką darželį, vyresnėlis jau eis į pirmą klasę, abu su žmona mokomės lietuvių kalbos, turiu mėgstamą darbą – gyvenimas mums čia tikrai patinka“, – pasakoja Eyadas Alali. Jis profesionalus virtuvės šefas, todėl džiaugiasi darbą gavęs rytietiškoje kepykloje, kurios savininkas – jordanietis Moutasemas Alazzamas, į darbą priimantis tik pabėgėlius.

Naujienos

Gaisro rizikai sumažinti – savanorių vizitai gyventojų namuose

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) vykdo iniciatyvas „Padėk artimui“ ir „Saugūs namai“, kurių metu individualiuose gyvenamuosiuose būstuose lankomi pažeidžiamose grupėse esantys asmenys tam, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta gaisro rizika namuose.

Naujienos

Visuomenė buvo pakviesta aukoti nuo susprogdintos hidroelektrinės nukentėjusiems ukrainiečiams

Birželio 6 d. naktį ginkluotosios rusų pajėgos susprogdino Ukrainos Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri pažeista kritiškai ir nebegali sulaikyti vandens srauto. Pasaulį apskriejo širdį veriantys vaizdai – skęstantys gyvūnai, besigelbėjantys žmonės. Tam, kad būtų suteikta efektyvi humanitarinė pagalba nukentėjusiems ir sėkmingai evakuoti pavojuje esantys žmonės, reikalinga MŪSŲ VISŲ PAGALBA, todėl visuomenė buvo pakviesta aukoti pinigus ir padėti nukentėjusiems.

Naujienos

Paskelbta 2022 m. ataskaita

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės