Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Vaidotas su 5 savo vaikais atrado savanorystę: „Jaučiau, kad iki visiškos laimės kažko trūksta“

2023-02-20 • Naujienos

Savanorystę pradėjo ukrainiečių registracijos centre

„Esu žmogus, besirūpinantis, kad likusiems po manęs būtų geriau gyventi“, – taip save apibūdina LRK savanoris Vaidotas. Vyras dirba informacinių technologijų srityje ir neseniai pradėjo vadovauti vienai Lietuvos klinikai, kuri rūpinasi inkstų ligomis sunkiai sergančiais žmonėmis. Vaidoto laisvalaikis daugiausia leidžiamas su šeima. Savanorio šeima didelė – su žmona jie turi 5 vaikus, tad šurmulio namie niekada nestinga.

Vaidotas pasakoja, kad ilgą laiką norėjo išbandyti savanorystę, o 2022 m. vasario mėnesį prasidėjus karui Ukrainoje, jis suprato, kad pats metas išbandyti save savanoriaujant. „LRK paskelbė apie savanorių poreikį pagelbėjant ukrainiečių registracijos centruose. Kadangi moku rusų kalbą, užpildžiau anketą. Taip pat mačiau skelbimą apie globėjų poreikį iš Ukrainos atvykstantiems vaikams.

Turėjau mintį tapti ir vaikų globėju, todėl, pildant anketą, pažymėjau varnelę, kad mielai sutikčiau savanoriauti ir LRK programoje „Stipri šeima“. Tiesą pasakius, neįsigilinęs pamaniau, kad tai susiję su migrantais iš Ukrainos ir pagalba jų šeimoms“, – prisipažįsta Vaidotas. Netrukus po anketos užpildymo, dar užsiiminėjant savanoryste ukrainiečių registracijos centre, Vaidotas sulaukė savanorių koordinatorės skambučio, išsamaus papasakojimo apie programą ir pasiūlymo išbandyti save lankant šeimą, kurioje yra negalią turintis asmuo.

Šeimoje, kurią lanko kartą per savaitę, auga 15-metis Martynas, sergantis cerebriniu paralyžiumi, hidrocefalija ir epilepsija. Vaidotas pasakoja, kad pirmą kartą pas šeimą jį palydėjo savanorių koordinatorė. Martyno šeima labai maloniai ir draugiškai priėmė savanorį. Vaidotas juokauja, kad jautėsi taip, lyg savanorių koordinatorė būtų pardavėja, o Martyno šeima – pirkėjai. „Esu ne kartą ieškojęs auklės savo vaikams – tąkart buvo labai gera patirtis pabūti kitoje pusėje. Mane priėmė tikrai labai šiltai, po pirmojo susitikimo kelias dienas laukiau atsakymo, ar šeimai patikau ir jie norėtų, kad būčiau jų savanoris. Netrukus sulaukiau teigiamo atsakymo ir taip prasidėjo mano, Martyno bei jo šeimos draugystė“, – pasakoja Vaidotas.

Savanoris dalinasi, kad jo susitikimai su Martynu yra panašūs į laiko leidimą ir bendravimą su jo paties vaikais. Vaidotas sako, jog pats Martynas turi daug idėjų, ką nori veikti jų susitikimų metu. „Jis labai kūrybinga asmenybė. Būna, kad vaikštant parke ir bendraujant, netikėtai sukuria žaidimo scenarijus, kurie tarytum veiksmo filmo siužetai. Iš krepšinio aikštelės netikėtai atsiduriame detektyvinio filmo įvykių sūkuryje su įvairiais personažais, skirtingais tyrimo objektais. Išnarpliojus vieną kriminalą, bevaikštant kažkur Šeškinės kiemuose, atsiduriame kosminiame laive, kur laivą valdantis komandos narys paaiškėja esąs išdavikas. Taigi, veiklų ir idėjų susitikimų metu mums tikrai netrūksta“, – pasakoja Vaidotas.

Pamatė nepažintą savo vaikų pusę

Savanoris prisipažįsta pats besižavintis ir norintis daug ko išmokti iš lankomo berniuko šeimos. „Martyno šeima labai artima tam, kaip aš įsivaizduoju svajonių šeimą. Tarpusavyje visi jie turi labai stiprų ryšį: ne tik vaikai su tėvais ir Martynas su savo jaunėliu broliu Jonu, bet ir tėvai su savo tėvais – Martyno seneliais. Martyno mamos Ivonos rūpestingumas, ryžtas, atkaklumas mane nuolat žavi. Tėtis Genadijus – labai nuoširdus žmogus.

Mane daug metų versle supo žmonės, kurie neturėjo žmogiškumo, todėl labai gerai atskiriu ir vertinu gerus asmenis. Seneliai, turintys menininkų šaknų, taip pat yra pavyzdys, kokie, mano supratimu, turi būti seneliai. Namie kabo jų šeimos tapyti paveikslai, seneliai nuoširdžiai myli visus atvykusius, yra labai apsiskaitę, nuostabūs žmonės. Kiekvieną kartą susitikęs su jų šeima matau, kaip Martynui ir jo broliui pasisekė, kokia didele meile apsupę tėvai bei seneliai savo vaikus“, – lankomo Martyno šeimai gražių žodžių negaili savanoris Vaidotas.

Savanoris į susitikimus su Martynu kartais atsiveda ir savo vaikus. Vaidotas pasakoja, kad visada skatina savo atžalas įsitraukti į prasmingas, naudingas veiklas, todėl tai buvo viena priežasčių, kodėl sugalvojo įtraukti juos į savanorystę ir su Martynu supažindinti savo vaikus. „Aš labai stengiuosi kuo daugiau laiko leisti su savo 5 vaikais – ir visais kartu vienu metu, ir su kiekvienu atskirai. Tai man atrodo labai svarbu. Todėl pasitarus su Martyno tėvais ir gavus jų sutikimą, pirmą kartą atsivedžiau savo dvejas dukras – 14 metų Austėją ir 10-metę Militą. Nors Martyno mama nerimavo, ar vaikai jausis patogiai – viskas buvo puikai, Martynui nauji žmonės labai patiko.

Jis itin mandagus ir draugiškas, turbūt nepažįstu kito tokio kultūringo bei inteligentiško vaiko. Na, ir dar viena priežastis, kodėl į savanorystę įtraukiau savo vaikus – mums su Martynu vis pritrūkdavo žaidėjų“, – dalinasi savanoris Vaidotas.

Jis pasakoja, kad vėliau į susitikimus su Martynu atsivedė ir kitus savo vaikus, parodžiusių savo asmenybės puses, kurių nebuvo pažinęs net pats tėtis Vaidotas. „Mano 11-metis sūnus Ignotas yra lyderis, visada ir visur norintis laimėti. Jis yra labai aktyvus vaikas. Prieš susitinkant su Martynu, aš sūnui apie jį nieko nepasakojau, tik norėjau parodyti, kur aš būnu ir ką veikiu savanorystės metu.

Jau pirmą kartą supažindinus Martyną ir Ignotą, pamačiau, koks iš tikrųjų empatiškas ir draugiškas mano sūnus yra. Tokios jo pusės aš pats nepažinojau. Prieš supažindindamas berniukus baiminausi, kad mano sūnus neužgautų ar neįžeistų Martyno, tačiau jiedu taip susidraugavo, jog Ignotas net pakvietė Martyną į savo gimtadienį, o vėliau Martynas sūnų pakvietė į savąjį. Nuo jų pažinties dienos Ignotas visada nori su manimi vykti į savanorystę, susitikimus su Martynu ir vis klausinėja, kada vėl važiuosime pas jį“, – džiaugiasi Vaidotas.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės paramą

LT 📢 Nuo kovo 13 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos karo pabėgėliams skirs 130 Eur/mėn. vertės 3 mėnesių paramą. Lietuvos Raudonasis Kryžius teiks FINANSINĘ paramą SENJORAMS ir/arba NEGALIĄ TURINTIEMS Ukrainos karo pabėgėliams tiesiai į jų banko sąskaitas, taip suteikiant galimybę krizės paliestiems žmonėms patenkinti būtiniausius kasdienius poreikius. UA 📢 З 13 березня Литовський Червоний Хрест виділятиме 130 євро/місяць біженцям української війни. Підтримка триває 3 місяці. Литовський Червоний Хрест надаватиме ФІНАНСОВУ підтримку ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ та/або ІНВАЛІДАМ українським біженцям війни безпосередньо на їхні банківські рахунки, таким чином дозволяючи людям, які постраждали від кризи, задовольнити свої основні щоденні потреби.

Skaityti
Naujienos

Prie PASIRENGIMO IR EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ būrio programos kviečiami prisijungti nauji savanoriai

📢 Kviečiame prisijungti naujus savanorius prie Pasirengimo ir Ekstremalių Situacijų (PES) būrių Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilkaviškyje ir Visagine!

Skaityti
Naujienos

Savanoriauti Jurgą ir Urtę įkvėpė karas Ukrainoje: „Net maži dalykai gali turėti didelę įtaką“

„Savanorystė praturtina“ – tuo įsitikinusios Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorės Urtė ir Jurga. Abi jas pradėti savanoriauti paskatino 2022 m. vasario mėnesį Ukrainoje prasidėjęs karas – savanorės užsiregistravo savanorystei ukrainiečių registracijos centre.

Skaityti
Naujienos

Savanoris Edvinas apie tai, kas padeda išgelbėti gyvybę kritinėje situacijoje

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris Edvinas Bliumas dirbdamas Kauno oro uoste išgelbėjo diabetu sergančio žmogaus gyvybę, kai pastarąjį ištiko hiperglikemija – staigus ir sveikatai ar net gyvybei pavojingas cukraus kiekio šuolis kraujyje. Jis tikina, kad veiksmų žmogaus gyvybei gelbėti ėmėsi visiškai natūraliai – nei sekundei nesudvejojęs Edvinas ėmė veikti. Būtent apie savanorystės teikiamą džiaugsmą, pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimą ir įvykius, kuomet Edvinui teko gelbėti gyvybes ir kalbėjome pokalbio metu.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonajam Kryžiui – iškilmingas Klaipėdos apdovanojimas

Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai šiemet bus skirtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui. Tokiam Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko siūlymui pritarta vasario 10 d. savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje.

Skaityti
Naujienos

Vaidotas su 5 savo vaikais atrado savanorystę: „Jaučiau, kad iki visiškos laimės kažko trūksta“

Vaidotas – vienas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanorių. Vyras savanoryste užsiima programoje „Stipri šeima“, kurios tikslas – kurti savanorio ir šeimos, kurioje yra negalią turintis asmuo, draugystę. Programoje siekiama įvairių veiklų pagalba padėti atliepti svarbiausius negalią turinčiojo ir jo šeimos poreikius. „Turiu savo verslą, didelę šeimą, bet jaučiau, kad iki visiškos laimės vis tiek kažko trūksta“, – pasakoja savanoris Vaidotas Uselis, pilnatvę atradęs savanorystėje ir į savanorišką veiklą įtraukęs savo vaikus.

Skaityti
Naujienos

Ukrainietis Maksimas: apie jūsų šalį pasakoju kaip apie pavyzdį, į kurį reikėtų lygiuotis

Ukrainietis Maksimas į Lietuvą atvyko kovo pabaigoje. Maksimas atkeliavo iš Krymo, kurį Rusijos Federacija okupavo jau 2014 m. Kai šių metų vasarį Rusija užpuolė Ukrainą, Maksimas priėmė nelengvą sprendimą pagaliau išvykti iš gimtojo krašto, sėdo į autobusą, vežantį į Estiją, o iš Estijos – atvyko čia, į Lietuvą, kuria žavisi ir kur pirmą kartą išbandė savanorystę Lietuvos Raudonajame Kryžiuje bei kaip galėdamas bandė padėti kitiems ukrainiečiams, nuo karo siaubo jų šalyje bėgantiems į Lietuvą.

Skaityti
Naujienos

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai: „Krizės supurto mūsų visuomenę“

Ištikus nelaimei ar ekstremaliai situacijai visada būti pasirengusiems padėti valstybei bei gelbėjimo tarnyboms – toks yra pagrindinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Pasirengimo nelaimėms (PN) programos tikslas. „Todėl didžioji dalis savanoriaujančiųjų šioje programoje, pasakodami apie save pasakys, kad yra adrenalino mėgėjai“, – įsitikinusi LRK PN vadovė Emilija Unė Sakalauskaitė.

Skaityti
Naujienos

Išskyrė savanorystės Raudonajame Kryžiuje privalumus: įgyta drąsa, rasta svajonių profesija

Viena Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) vykdomų veiklų – Jaunimo programa. Šios programos pagrindinis tikslas yra neformaliojo ugdymo veiklų, paskaitų ar interaktyvių užsiėmimų pagalba padėti mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, gebėti suteikti pirmąją pagalbą, įgyti kuo daugiau žinių apie tai, kaip reikėtų reaguoti šalyje esant ekstremaliai situacijai, ir kaip tinkamai tam pasiruošti. 16–24 metų amžiaus Jaunimo programos savanoriai iš visos Lietuvos savo miestuose veda paskaitas vaikams ir jaunuoliams keliomis skirtingomis temomis: apie pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimo svarbą ir pačius įgūdžius, LRK organizaciją ir savanorystę, pasirengimą ekstremalioms situacijoms. Šiais metais LRK Jaunimo programos savanoriai vedė jau 530 tokių paskaitų ir pasiekė daugiau kaip 10 tūkst. moksleivių.

Skaityti
Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės