Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Vaidotas su 5 savo vaikais atrado savanorystę: „Jaučiau, kad iki visiškos laimės kažko trūksta“

2023-02-20 • Naujienos

Savanorystę pradėjo ukrainiečių registracijos centre

„Esu žmogus, besirūpinantis, kad likusiems po manęs būtų geriau gyventi“, – taip save apibūdina LRK savanoris Vaidotas. Vyras dirba informacinių technologijų srityje ir neseniai pradėjo vadovauti vienai Lietuvos klinikai, kuri rūpinasi inkstų ligomis sunkiai sergančiais žmonėmis. Vaidoto laisvalaikis daugiausia leidžiamas su šeima. Savanorio šeima didelė – su žmona jie turi 5 vaikus, tad šurmulio namie niekada nestinga.

Vaidotas pasakoja, kad ilgą laiką norėjo išbandyti savanorystę, o 2022 m. vasario mėnesį prasidėjus karui Ukrainoje, jis suprato, kad pats metas išbandyti save savanoriaujant. „LRK paskelbė apie savanorių poreikį pagelbėjant ukrainiečių registracijos centruose. Kadangi moku rusų kalbą, užpildžiau anketą. Taip pat mačiau skelbimą apie globėjų poreikį iš Ukrainos atvykstantiems vaikams.

Turėjau mintį tapti ir vaikų globėju, todėl, pildant anketą, pažymėjau varnelę, kad mielai sutikčiau savanoriauti ir LRK programoje „Stipri šeima“. Tiesą pasakius, neįsigilinęs pamaniau, kad tai susiję su migrantais iš Ukrainos ir pagalba jų šeimoms“, – prisipažįsta Vaidotas. Netrukus po anketos užpildymo, dar užsiiminėjant savanoryste ukrainiečių registracijos centre, Vaidotas sulaukė savanorių koordinatorės skambučio, išsamaus papasakojimo apie programą ir pasiūlymo išbandyti save lankant šeimą, kurioje yra negalią turintis asmuo.

Šeimoje, kurią lanko kartą per savaitę, auga 15-metis Martynas, sergantis cerebriniu paralyžiumi, hidrocefalija ir epilepsija. Vaidotas pasakoja, kad pirmą kartą pas šeimą jį palydėjo savanorių koordinatorė. Martyno šeima labai maloniai ir draugiškai priėmė savanorį. Vaidotas juokauja, kad jautėsi taip, lyg savanorių koordinatorė būtų pardavėja, o Martyno šeima – pirkėjai. „Esu ne kartą ieškojęs auklės savo vaikams – tąkart buvo labai gera patirtis pabūti kitoje pusėje. Mane priėmė tikrai labai šiltai, po pirmojo susitikimo kelias dienas laukiau atsakymo, ar šeimai patikau ir jie norėtų, kad būčiau jų savanoris. Netrukus sulaukiau teigiamo atsakymo ir taip prasidėjo mano, Martyno bei jo šeimos draugystė“, – pasakoja Vaidotas.

Savanoris dalinasi, kad jo susitikimai su Martynu yra panašūs į laiko leidimą ir bendravimą su jo paties vaikais. Vaidotas sako, jog pats Martynas turi daug idėjų, ką nori veikti jų susitikimų metu. „Jis labai kūrybinga asmenybė. Būna, kad vaikštant parke ir bendraujant, netikėtai sukuria žaidimo scenarijus, kurie tarytum veiksmo filmo siužetai. Iš krepšinio aikštelės netikėtai atsiduriame detektyvinio filmo įvykių sūkuryje su įvairiais personažais, skirtingais tyrimo objektais. Išnarpliojus vieną kriminalą, bevaikštant kažkur Šeškinės kiemuose, atsiduriame kosminiame laive, kur laivą valdantis komandos narys paaiškėja esąs išdavikas. Taigi, veiklų ir idėjų susitikimų metu mums tikrai netrūksta“, – pasakoja Vaidotas.

Pamatė nepažintą savo vaikų pusę

Savanoris prisipažįsta pats besižavintis ir norintis daug ko išmokti iš lankomo berniuko šeimos. „Martyno šeima labai artima tam, kaip aš įsivaizduoju svajonių šeimą. Tarpusavyje visi jie turi labai stiprų ryšį: ne tik vaikai su tėvais ir Martynas su savo jaunėliu broliu Jonu, bet ir tėvai su savo tėvais – Martyno seneliais. Martyno mamos Ivonos rūpestingumas, ryžtas, atkaklumas mane nuolat žavi. Tėtis Genadijus – labai nuoširdus žmogus.

Mane daug metų versle supo žmonės, kurie neturėjo žmogiškumo, todėl labai gerai atskiriu ir vertinu gerus asmenis. Seneliai, turintys menininkų šaknų, taip pat yra pavyzdys, kokie, mano supratimu, turi būti seneliai. Namie kabo jų šeimos tapyti paveikslai, seneliai nuoširdžiai myli visus atvykusius, yra labai apsiskaitę, nuostabūs žmonės. Kiekvieną kartą susitikęs su jų šeima matau, kaip Martynui ir jo broliui pasisekė, kokia didele meile apsupę tėvai bei seneliai savo vaikus“, – lankomo Martyno šeimai gražių žodžių negaili savanoris Vaidotas.

Savanoris į susitikimus su Martynu kartais atsiveda ir savo vaikus. Vaidotas pasakoja, kad visada skatina savo atžalas įsitraukti į prasmingas, naudingas veiklas, todėl tai buvo viena priežasčių, kodėl sugalvojo įtraukti juos į savanorystę ir su Martynu supažindinti savo vaikus. „Aš labai stengiuosi kuo daugiau laiko leisti su savo 5 vaikais – ir visais kartu vienu metu, ir su kiekvienu atskirai. Tai man atrodo labai svarbu. Todėl pasitarus su Martyno tėvais ir gavus jų sutikimą, pirmą kartą atsivedžiau savo dvejas dukras – 14 metų Austėją ir 10-metę Militą. Nors Martyno mama nerimavo, ar vaikai jausis patogiai – viskas buvo puikai, Martynui nauji žmonės labai patiko.

Jis itin mandagus ir draugiškas, turbūt nepažįstu kito tokio kultūringo bei inteligentiško vaiko. Na, ir dar viena priežastis, kodėl į savanorystę įtraukiau savo vaikus – mums su Martynu vis pritrūkdavo žaidėjų“, – dalinasi savanoris Vaidotas.

Jis pasakoja, kad vėliau į susitikimus su Martynu atsivedė ir kitus savo vaikus, parodžiusių savo asmenybės puses, kurių nebuvo pažinęs net pats tėtis Vaidotas. „Mano 11-metis sūnus Ignotas yra lyderis, visada ir visur norintis laimėti. Jis yra labai aktyvus vaikas. Prieš susitinkant su Martynu, aš sūnui apie jį nieko nepasakojau, tik norėjau parodyti, kur aš būnu ir ką veikiu savanorystės metu.

Jau pirmą kartą supažindinus Martyną ir Ignotą, pamačiau, koks iš tikrųjų empatiškas ir draugiškas mano sūnus yra. Tokios jo pusės aš pats nepažinojau. Prieš supažindindamas berniukus baiminausi, kad mano sūnus neužgautų ar neįžeistų Martyno, tačiau jiedu taip susidraugavo, jog Ignotas net pakvietė Martyną į savo gimtadienį, o vėliau Martynas sūnų pakvietė į savąjį. Nuo jų pažinties dienos Ignotas visada nori su manimi vykti į savanorystę, susitikimus su Martynu ir vis klausinėja, kada vėl važiuosime pas jį“, – džiaugiasi Vaidotas.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Žmonės kviečiami prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo

Sausio 2 d. Vilniuje daugiabutyje nugriaudėjus sprogimui, paskutiniais duomenimis žuvo 2 žmonės – vaikas ir suaugusysis. Buvo evakuoti 30-ties butų gyventojai, kurie artimiausiu metu į savo namus grįžti negalės. Kviečiame prisidėti prie pagalbos nukentėjusiems nuo šio siaubingo įvykio.

Naujienos

Savanorių diena 2023

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

„Gal dar vieną gerą darbą šiemet?“ – to paskutinį lapkričio savaitgalį 12-koje Lietuvos miestų praeivių teiravosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai. Įkvėpti sėkmingo suomių pavyzdžio, miestus užplūdo raudonai pasipuošę žmonės, kviečiantys pinigine auka prisidėti prie paramos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atidarytai humanitarinės pagalbos linijai 111. 

Naujienos

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

Spalio 6 d. įvyko „LRK Akademijos“ atidarymas. Garsiai ir iškilmingai, būryje savo savanorių, darbuotojų, valdybos narių, partnerių bei bičiulių, buvo atidaryta pirmoji ir analogų neturinti NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su advokatų kontora „NOOR legal“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija ir advokatų kontora NOOR pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą. 

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Naujienos

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją, Pirmosios pagalbos programos Mokymų koordinatorę Nijolę Čiūtienę, kuriai vakar buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius! Dėkojame už jūsų profesionalumą, nepriekaištingą darbą ir atsidavimą LRK misijai!

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės