Kiekvienas gali išmokti suteikti pirmąją pagalbą.
Pirmoji pagalba – tai keli paprasti veiksmai, kuriuos atlikus laiku, galima išgelbėti gyvybę. Sustojus širdžiai, užspringus ar stipriai kraujuojant – kiekviena minutė yra gyvybiškai svarbi. Nedelsiant pradėjus gaivinti žmogų, tikimybė jam išgyventi padidėja net 2 kartus.
Statistikos duomenimis, Lietuvoje per metus registruojama apie tris tūkstančius atvejų, kai žmonėms, esantiems ne ligoninėje, sustoja širdis. Didelė jų dalis miršta, nes jiems nebuvo skubiai atlikti pradinio gaivinimo veiksmai iki atvykstant medikams.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus mokymų dalyviai įgyja žinių, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūmių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais. Per mokymus taip pat sužinosite, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, ar patyrė raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus.
Pristatymas vedamas lietuvių ir anglų kalbomis, vadovaujantis Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus Federacijos 2016 m. rekomendacijomis, Europos gaivinimo tarybos 2021 m. rekomendacijomis ir paga LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą programą.