Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Padėkime išpildyti svajones

2022-12-15 • Naujienos

Už 1500 eurų per metus galime kiekvieną savaitę lankyti TRIS vienišus senelius visus metus

IŠ KO SUSIDEDA PASIRŪPINIMO 1 SENELIU KAINA?

1 k./savaitę, visus metus 500 Eur
Savanorio parengimas: atranka, mokymų ir motyvacinis paketas 175 Eur
Savanorių konsultavimas ir sudėtingų problemų sprendimas (1 k./mėn.) 75 Eur
Transporto išlaidos (10 Eur/mėn.) 170 Eur
Savanorystės priemonės (apranga, apsaugos priemonės, maitinimas) 55 Eur
Metinis lankymų poveikio įvertinimas ir administraciniai kaštai 25 Eur

2022 METŲ STATISTIKA

Programa Rezultatas Nuolatinių savanorių skaičius
Jaunimo programa 514  pamokų 151 savanoris

Pirmosios Pagalbos programa

6558 apmokyti žmonės
Programa „Stipri šeima” 152 nuolatos lankomos šeimos 122 savanoriai
Programa „Šilti apsilankymai” 1865 nuolatos lankomi senjorai 700 savanorių
PP Bendruomenėms projektas įgūdžius įgavo 8851 asmenys 83 savanoriai

Migrantų programa

6469 migrantų gavo pagalbą

98 savanoriai
Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms programa 40 000 asmenų gavo pagalbą 215 savanorių

Sunkiai vaikštanti senjorė Eligija su savanorės pagalba nuo Justiniškių svajoja nueiti iki Vilniaus Katedros

„Jeigu būčiau neturėjusi sveikatos problemų, būčiau buvusi sportininkė“, įsitikinusi senjorė Eligija. Eligija dalyvauja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) programoje „Šilti apsilankymai“, skirtoje vienišiems senjorams, todėl ją bent 2 kartus per savaitę aplanko LRK savanorė Jūratė.

Mėgstamiausia veikla – pasivaikščiojimai

„Aš labai noriu vaikščioti ir jau ilgą laiką nebuvo su kuo ir kaip to daryti. Dvejus metus negalėjau išeiti į kiemą“, – pasakojimą pradeda senjorė Eligija. Į  parduotuvę apsipirkti nuėjusi senjorė buvo pastumta už jos esančio vyro, griuvo ir galva trenkėsi į kasą. Į ligoninę senjorė iš karto nevažiavo, o po kelių dienų ji apako ir buvo paralyžiuota visa kairioji pusė. Nuvykus pas daktarą, senjorei buvo paskirtas atitinkamas gydymas, atlikta operacija, regėjimą viena akimi išsaugoti pavyko, tačiau kita akimi Eligija po smūgio nieko nebemato ir negana to – nebepajėgė vaikščioti.

Dėl vaikystėje išgyventų ligų – poliomielito ir kaulų tuberkuliozės, iki pat 15 metų Eligija nevaikščiojo. Tačiau didelio ryžto ir noro vedama, Eligija sustiprėjo ir paauglystėje pradėjo vaikščioti, tačiau tai daryti jai visada buvo sudėtinga. „Aš esu labai „sportinio charakterio“. Man labai patinka judėti, vaikščioti. Jeigu nuo pat vaikystės būčiau buvusi sveika, tikrai būčiau buvusi sportininkė. Ir bėgimas, ir krepšinis, ir plaukimas, ir čiuožimas – man viskas patiktų“, – sako senjorė Eligija.

Savanorė padėjo susigrąžinti mėgstamiausią veiklą

Du metus po nelaimingo nutikimo Eligija nepajėgė išeiti į lauką. Vieną dieną ji sulaukė savanorės Jūratės skambučio ir pasiūlymo susitikti pasivaikščiojimui. Iš pradžių, vedama baimės vėl kristi, senjorė pasiūlymo priimti nesiryžo, bet ilgainiui, įgavus Jūratės pasitikėjimą, Eligija susitiko su savanore pasivaikščiojimui. Šiandien be gryno oro ir vaikščiojimų su savanore – Eligija nebenori įsivaizduoti savo gyvenimo. „Dabar Jūratės man labai trūktų. Ir pokalbių, ir pasivaikščiojimų. Labai tikiuosi, kad dar ilgai draugausime“, – viliasi Eligija.

Ne tik sportiškos, bet ir kūrybiškos sielos

Savanorė Jūratė pasakoja, kad žavisi Eligijos aktyvumu, veiklumu. Mat Eligija yra prozininkė ir scenaristė, Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, yra išleidusi knygų vaikams ir suaugusiems, parašiusi per 50 animacinių filmų scenarijų, paskelbusi dailėtyros straipsnių. „Tokio užsispyrimo ir valios aš pati turėčiau pasimokyti iš Eligijos, tokio ryžto ir jaunas žmogus turėtų pavydėti“, – sako Jūratė. Ji pasakoja, kad nuolat susitikti ir lankyti Eligiją skatina ne tik įdomūs pokalbiai, tačiau ir kaskart matomas progresas, kiekvieną kartą susitikusios jos nueina vis daugiau. „Dabar, kai bus slidu ir tamsu, negalėsime eiti į lauką, todėl sutarėme, kad vaikščiosime laiptinėje – treniruosimės lipdamos laiptais, vaikščiodamos koridoriuje ir bent taip kojas mankštinsime“, – apie susitikimų planus pasakoja savanorė Jūratė. „Kol kas treniruosiuosi ir tada vieną dieną vis tiek nuo Justiniškių savomis kojomis nueisiu iki Katedros aikštės“, – pasiryžusi senjorė Eligija.

Padėkime išpildyti svajones ir prenumeruokime gerumą

Prenumeruoti gerumą galite čia.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Žmonės kviečiami prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo Vilniaus daugiabučio sprogimo

Sausio 2 d. Vilniuje daugiabutyje nugriaudėjus sprogimui, paskutiniais duomenimis žuvo 2 žmonės – vaikas ir suaugusysis. Buvo evakuoti 30-ties butų gyventojai, kurie artimiausiu metu į savo namus grįžti negalės. Kviečiame prisidėti prie pagalbos nukentėjusiems nuo šio siaubingo įvykio.

Naujienos

Savanorių diena 2023

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius „Gerumo dienose“ kviečia aukoti humanitarinės pagalbos linijai 111

„Gal dar vieną gerą darbą šiemet?“ – to paskutinį lapkričio savaitgalį 12-koje Lietuvos miestų praeivių teiravosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai. Įkvėpti sėkmingo suomių pavyzdžio, miestus užplūdo raudonai pasipuošę žmonės, kviečiantys pinigine auka prisidėti prie paramos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atidarytai humanitarinės pagalbos linijai 111. 

Naujienos

Įvyko LRK Akademijos atidarymas

Spalio 6 d. įvyko „LRK Akademijos“ atidarymas. Garsiai ir iškilmingai, būryje savo savanorių, darbuotojų, valdybos narių, partnerių bei bičiulių, buvo atidaryta pirmoji ir analogų neturinti NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su advokatų kontora „NOOR legal“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija ir advokatų kontora NOOR pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Humanitarinę pagalbą teikianti organizacija nuo šiol turės nuolatinį partnerį, teikiantį profesionalią ir kvalifikuotą teisinę pagalbą. 

Naujienos

Svarbi informacija ukrainiečiams dėl finansinės paramos

Стартує чергова програма грошової підтримки, під час якої можуть отримати фінансову підтримку cім'ї, які виховують 3 і більше дітей; oсоби віком від 65 років; люди з обмеженими можливостями. / Startuoja dar viena paramos pinigais programa, kurios metu finansinę paramą gaus šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų; 65 metų ir vyresni asmenys; žmonės, turintys negalią.

Naujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius IEŠKO PRAKTIKANTO-DUOMENŲ ANALITIKO!

Ieškome žmogaus, turinčio didelį apetitą mokymuisi ir kuriam Excel programa kelia ne baimę, bet malonumą! Jei duomenis analizuoji geriau, nei viešas intrigas – MUMS TAVĘS REIKIA!

Naujienos

Prevenciniai renginiai senjorams, kaip apsisaugoti nuo karščio

Naujienos

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją

Didžiuojamės ir sveikiname ilgametę mūsų darbuotoją, Pirmosios pagalbos programos Mokymų koordinatorę Nijolę Čiūtienę, kuriai vakar buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius! Dėkojame už jūsų profesionalumą, nepriekaištingą darbą ir atsidavimą LRK misijai!

Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės