Įkvėpti pirmi padėti krizėje

Padėkime išpildyti svajones

2022-12-15 • Naujienos

Už 1500 eurų per metus galime kiekvieną savaitę lankyti TRIS vienišus senelius visus metus

IŠ KO SUSIDEDA PASIRŪPINIMO 1 SENELIU KAINA?

1 k./savaitę, visus metus 500 Eur
Savanorio parengimas: atranka, mokymų ir motyvacinis paketas 175 Eur
Savanorių konsultavimas ir sudėtingų problemų sprendimas (1 k./mėn.) 75 Eur
Transporto išlaidos (10 Eur/mėn.) 170 Eur
Savanorystės priemonės (apranga, apsaugos priemonės, maitinimas) 55 Eur
Metinis lankymų poveikio įvertinimas ir administraciniai kaštai 25 Eur

2022 METŲ STATISTIKA

Programa Rezultatas Nuolatinių savanorių skaičius
Jaunimo programa 514  pamokų 151 savanoris

Pirmosios Pagalbos programa

6558 apmokyti žmonės
Programa „Stipri šeima” 152 nuolatos lankomos šeimos 122 savanoriai
Programa „Šilti apsilankymai” 1865 nuolatos lankomi senjorai 700 savanorių
PP Bendruomenėms projektas įgūdžius įgavo 8851 asmenys 83 savanoriai

Migrantų programa

6469 migrantų gavo pagalbą

98 savanoriai
Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms programa 40 000 asmenų gavo pagalbą 215 savanorių

Sunkiai vaikštanti senjorė Eligija su savanorės pagalba nuo Justiniškių svajoja nueiti iki Vilniaus Katedros

„Jeigu būčiau neturėjusi sveikatos problemų, būčiau buvusi sportininkė“, įsitikinusi senjorė Eligija. Eligija dalyvauja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) programoje „Šilti apsilankymai“, skirtoje vienišiems senjorams, todėl ją bent 2 kartus per savaitę aplanko LRK savanorė Jūratė.

Mėgstamiausia veikla – pasivaikščiojimai

„Aš labai noriu vaikščioti ir jau ilgą laiką nebuvo su kuo ir kaip to daryti. Dvejus metus negalėjau išeiti į kiemą“, – pasakojimą pradeda senjorė Eligija. Į  parduotuvę apsipirkti nuėjusi senjorė buvo pastumta už jos esančio vyro, griuvo ir galva trenkėsi į kasą. Į ligoninę senjorė iš karto nevažiavo, o po kelių dienų ji apako ir buvo paralyžiuota visa kairioji pusė. Nuvykus pas daktarą, senjorei buvo paskirtas atitinkamas gydymas, atlikta operacija, regėjimą viena akimi išsaugoti pavyko, tačiau kita akimi Eligija po smūgio nieko nebemato ir negana to – nebepajėgė vaikščioti.

Dėl vaikystėje išgyventų ligų – poliomielito ir kaulų tuberkuliozės, iki pat 15 metų Eligija nevaikščiojo. Tačiau didelio ryžto ir noro vedama, Eligija sustiprėjo ir paauglystėje pradėjo vaikščioti, tačiau tai daryti jai visada buvo sudėtinga. „Aš esu labai „sportinio charakterio“. Man labai patinka judėti, vaikščioti. Jeigu nuo pat vaikystės būčiau buvusi sveika, tikrai būčiau buvusi sportininkė. Ir bėgimas, ir krepšinis, ir plaukimas, ir čiuožimas – man viskas patiktų“, – sako senjorė Eligija.

Savanorė padėjo susigrąžinti mėgstamiausią veiklą

Du metus po nelaimingo nutikimo Eligija nepajėgė išeiti į lauką. Vieną dieną ji sulaukė savanorės Jūratės skambučio ir pasiūlymo susitikti pasivaikščiojimui. Iš pradžių, vedama baimės vėl kristi, senjorė pasiūlymo priimti nesiryžo, bet ilgainiui, įgavus Jūratės pasitikėjimą, Eligija susitiko su savanore pasivaikščiojimui. Šiandien be gryno oro ir vaikščiojimų su savanore – Eligija nebenori įsivaizduoti savo gyvenimo. „Dabar Jūratės man labai trūktų. Ir pokalbių, ir pasivaikščiojimų. Labai tikiuosi, kad dar ilgai draugausime“, – viliasi Eligija.

Ne tik sportiškos, bet ir kūrybiškos sielos

Savanorė Jūratė pasakoja, kad žavisi Eligijos aktyvumu, veiklumu. Mat Eligija yra prozininkė ir scenaristė, Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, yra išleidusi knygų vaikams ir suaugusiems, parašiusi per 50 animacinių filmų scenarijų, paskelbusi dailėtyros straipsnių. „Tokio užsispyrimo ir valios aš pati turėčiau pasimokyti iš Eligijos, tokio ryžto ir jaunas žmogus turėtų pavydėti“, – sako Jūratė. Ji pasakoja, kad nuolat susitikti ir lankyti Eligiją skatina ne tik įdomūs pokalbiai, tačiau ir kaskart matomas progresas, kiekvieną kartą susitikusios jos nueina vis daugiau. „Dabar, kai bus slidu ir tamsu, negalėsime eiti į lauką, todėl sutarėme, kad vaikščiosime laiptinėje – treniruosimės lipdamos laiptais, vaikščiodamos koridoriuje ir bent taip kojas mankštinsime“, – apie susitikimų planus pasakoja savanorė Jūratė. „Kol kas treniruosiuosi ir tada vieną dieną vis tiek nuo Justiniškių savomis kojomis nueisiu iki Katedros aikštės“, – pasiryžusi senjorė Eligija.

Padėkime išpildyti svajones ir prenumeruokime gerumą

Prenumeruoti gerumą galite čia.

Naujienos

Panašios naujienos

Naujienos

Reikalingi elektros generatoriai ir miegmaišiai Ukrainai

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) kartu su Lietuvos savivaldybėmis, palaikomi LR prezidento Gitano Nausėdos pradeda elektros generatorių ir miegmaišių tiekimo Ukrainai akciją. Šiuo metu esame nupirkę 220 generatorių, kurie jau kitą savaitę bus išvežti į Ukrainą ir paskutinės, miegmaišių rinkimo akcijos metu, surinkome beveik 4000 miegmaišių, tačiau poreikis meigmaišiams ir elektros generatoriams yra daug didesnis. Todėl kviečiame padėti mums įsigyti labai reikalingų ELEKTROS GENERATORIŲ, skirtų Ukrainai ir taip pat atnaujiname MIEGMAIŠIŲ rinkimą.

Skaityti
Naujienos

Padėkime išpildyti svajones

„Besibaigiantys metai mums ir mūsų šaliai nebuvo patys lengviausi. Tačiau nepaisant visų sunkumų, drauge su valstybe ir neabejingais žmonėmis tiesėme pagalbos ranką nuo karo bėgantiems žmonėms, aukojome šiltus drabužius, higienos reikmenis bei kitus būtiniausius daiktus į šalį atvykusiems ukrainiečiams, rūpinomės vienišais vyresniais žmonėmis bei šeimomis, kurios prižiūri savo negalią turinčius artimuosius. Tai tik keli pavyzdžiai, kurie iliustruoja, jog vienybė ir žmogiškumas gali įveikti krizes. Pirmi padėti krizėje – tai mūsų misija ir įsipareigijimas žmonėms ir šaliai.“ Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė

Skaityti
Naujienos

Gerumo prenumerata

Lietuvos Raudonasis Kryžius pradeda komunikacijos kampaniją „Jūsų prenumerata gali daugiau“. Ji skatina visuomenę kurti reguliarios paramos tradiciją – prie gerų darbų prisidėti ne tik per didžiąsias metų šventes, bet gerumą prenumeruoti visus metus.

Skaityti
Naujienos

220 generatorių Ukrainai

Lietuvos Raudonasis Kryžius nupirko 220 vnt. generatorių, kuriuos pristatys Ukrainai. Šiuo metu Ukrainoje dėl apšaudymų, kurie nutaikyti į Ukrainos energetikos infrastruktūrą, beveik 12 mln. žmonių kasdien susiduria su elektros tiekimo trikdžiais arba visiškai neturi elektros. Atsižvelgiant į net 30% elektros energijos deficitą šalyje, Lietuvos Raudonasis Kryžius nupirko 100 generatorių, kurie gruodžio 20-21 d. bus išvežti į Ukrainą.

Skaityti
Naujienos

Miegmaišių rinkimo akcija

ATNAUJINIMAS: BUVO SURINKTA BEVEIK 4000 MIEGMAIŠIŲ, AČIŪ PRISIDĖJUSIEMS! Ukrainoje intensyviai vykstant apšaudymams, maždaug 12 milijonų žmonių liko be elektros ir kasdien kovoja su šalčiu. Lietuvos Raudonasis Kryžius iš kolegų, Ukrainos Raudonojo Kryžiaus, gavo žinių, kad šiuo metu gyventojams labai trūksta šiltų miegmaišių. Išreikštas poreikis - 75 tūkst. miegmaišių. ❗️ Todėl artimiausią savaitgalį, gruodžio 10 ir 11 dienomis, labai kviečiame visuomenę susivienyti dar kartą - skelbiame MIEGMAIŠIŲ RINKIMO UKRAINAI AKCIJĄ VISOJE ŠALYJE!

Skaityti
Visi naujienos
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Konstitucijos pr. 7A, PC Europa, III a.
Vilnius, LT-09307
+370 659 71 598 info@redcross.lt

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės