Aprašymas

Neretai susidūrus su sunkius išgyvenimus patiriančiais žmonėmis kyla klausimas, kaip jiems pagelbėti, kada svarbu pasiūlyti psichologo pagalbą, tad šie mokymai leidžia įgyti žinių ir įgūdžių, kaip būti su kitu žmogumi, išgyvenančiu sunkų laikotarpį bei nukreipti tinkamos pagalbos.
Psichikos sveikatos mokymų koordinatorė
Monika Višnevska

Lūžta ne tik…

Daugelis žinome, ką daryti, kai lūžta kaulai, bet ar esame tinkamai pasirengę padėti sau ir artimiesiems, kai palūžtame emociškai?
🔴 54% lietuvių yra atsidūrę situacijoje, kai jiems patiems arba šalia esantiems prireikė pirmosios psichologinės pagalbos.
🔴 Ir net 4 iš 10 pripažįsta, jog negebėtų jos suteikti krizinėje situacijoje.

Tokią statistiką atskleidė naujausias reprezentatyvus gyventojų tyrimas.

Žmonės, išgyvenantys emocinę krizę – patekę į eismo įvykį, netekę artimojo, patiriantys nesėkmę darbe, skyrybas ir panašiai – kasdien yra šalia mūsų. Pirmosios psichologinės pagalbos įgūdžiai leidžia mums pasirūpinti jais tol, kol šie sulauks profesionalios pagalbos.
Tačiau mes vis dar jų stokojame.
Tam, kad kuo daugiau įmonių, organizacijų ir visuomenės narių gebėtų padėti emociškai palūžusiems asmenims, pristatome PIRMOSIOS PSICHOLOGINĖS PAGALBOS mokymus ir pradedame kampaniją „Lūžta ne tik…“. Juk pirmoji psichologinė pagalba – ne tik profesionalų darbas, bet ir mūsų visų pareiga.
Išmokime stebėti, išgirsti, nukreipti.
Išmokime teikti pirmąją psichologinę pagalbą jau šiandien.

Tikslas

Mokymų tikslas – supažindinti mokymų dalyvius su pirmosios psichologinės pagalbos teikimo principais, reikalingais teikiant pagalbą žmonėms, išgyvenantiems sudėtingus įvykius, bei praktikuojantis įtvirtinti įgūdžius teikti pirmąją psichologinę pagalbą.

Įgūdžiai, kurių išmoksite:

  • Atpažinti emocines reakcijas, pasireiškiančias sudėtingų išgyvenimų metu.
  • Aktyviai išklausyti streso apimtą žmogų.
  • Įvertinti, kokios pagalbos reikia ir jei reikia, tinkamai nukreipti.

Mokymai vyksta gyvai.