Kiekvienas gali išmokti suteikti pirmąją pagalbą. Pirmoji pagalba - tai keli paprasti veiksmai, kuriuos atlikus laiku, galima išgelbėti gyvybę. Sustojus širdžiai, užspringus ar stipriai kraujuojant - kiekviena minutė yra gyvybiškai svarbi. Nedelsiant pradėjus gaivinti žmogų, tikimybė jam išgyventi padidėja net 2 kartus.
Statistikos duomenimis, Lietuvoje per metus registruojama apie tris tūkstančius atvejų, kai žmonėms, esantiems ne ligoninėje, sustoja širdis. Didelė jų dalis miršta, nes jiems nebuvo skubiai atlikti pradinio gaivinimo veiksmai iki atvykstant medikams.
Lietuvos Raudonasis Kryžius savo mokymuose remiasi ilgamete tarptautine patirtimi ir praktikomis:
- Mūsų instruktoriai turi ilgametę patirtį, veda mokymus pagal Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus Federacijos ir Europos Gaivinimo Tarybos rekomendacijas.
- Praktika sudaro didžiąją mokymų dalį.
- Pirmosios pagalbos mokymai vyksta mažose grupėse.
- Kiekvienas besimokantis turi pakankamai laiko užduoti klausimus ir padedamas instruktoriaus įgyti praktinius įgūdžius.
Įrodytas mokymų efektyvumas. Tarp atvykusių į mokymus žmonių tik 12% teigia, kad pasitikėtų savo jėgomis, jeigu reikėtų suteikti pirmąją pagalbą. Tarp pabaigusių mokymus, taip teigiančių dalyvių padaugėja iki 87%.