Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Veiklos

Programa „Stipri šeima“

Programos „Stipri šeima“ tikslinė grupė – negalios paliestos šeimos. Mūsų tikslas – atliepti negalios paliestų šeimų interesus – padėti negalią turintiems asmenims ir jų artimiesiems. Siekiame padėti šeimoms lengviau integruotis vietos bendruomenėse.

Susisiekite

Kristina Mickienė

Stipri šeima programos vadovė


Kam reikalinga ši programa?

2022 m. pabaigoje mūsų šalyje gyveno apie 223 tūkst. asmenų su negalia, iš jų 16 tūkst. buvo vaikai.

Šeimos, kurių bent vienas narių turi negalią, susiduria su kompleksinėmis problemomis, psichikos sveikatos iššūkiais, joms būdinga socialinė izoliacija. Dažnai dėl stigmatizacijos, paslaugų ir informacijos stygiaus šeimų socialinis ratas sumažėja. Tyrimai atskleidžia, kad šeimoms trūksta aiškios informacijos apie galimas gauti paslaugas, paramą ir kitas garantijas, o dėl socialinių paslaugų stygiaus, dažnai jos yra vieninteliai negalią turinčio artimojo prižiūrėtojai, dėl ko labai apribojamas jų laisvalaikis, darbinė veikla. Šios problemos dar ryškesnės regionuose, kur šeimas riboja ir atstumai nuo regioninių centrų. Nevyriausybinės organizacijos, nepriklausomos institucijos bei tarptautinės organizacijos ne kartą yra rekomendavusios Lietuvai: užtikrinti, kad negalios paliestos šeimos gautų būtiną ir tinkamą paramą pagal individualius jų poreikius, taip pat užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą ir skirti daugiau dėmesio tėvų, auginančių negalią turinčius vaikus, informavimui apie negalią turinčio vaiko raidą ir lavinimą.

Pagrindinės negalios paliestų šeimų problemos šalyje:

  1. Pagalbos namuose trūkumas;
  2. Informacijos, žinių trūkumas;
  3. Paauglių su negalia socialinė izoliacija;
  4. Nepakankamas savipagalbos tinklas.

 

Šioms problemoms mažinti buvo sukurta nauja LRK programa „Stipri šeima“. Programos „Stipri šeima“ tikslas – atliepti negalios paliestų šeimų interesus –įgalinant jas dalyvauti savipagalbos grupių tinkle, suteikti šioms šeimos pagalbą pagal poreikius savanoriškomis veiklomis bei mokymus negalios tematika, informacinių leidinių ir organizacijos darbuotojų teikiamų konsultacijų dėka padėti efektyviau naudotis joms priklausančiomis garantijomis ir atstovauti savo interesus. Programos darbuotojai nuolat ieško sprendimų, kaip atliepti naujus poreikius, įveikti atsirandančius naujus iššūkius, siūlo paslaugas, kurių pagalba galima palengvinti negalią turinčiojo ir jo šeimos kasdienybę.

Apie

Apie programą

Stiprios šeimos programos tikslas – atliepti negalios paliestų šeimų interesus – padėti ir patiems negalią turintiems asmenims, ir jų artimiesiems. Siekiama įvairių veiklų pagalba padėti šeimoms lengviau integruotis vietos bendruomenėse. Tyrimai rodo, kad šeimos, kurių bent vienas iš narių turi negalią, susiduria su kompleksinėmis problemomis: emocinės sveikatos iššūkiais, socialine izoliacija, išankstiniais nusistatymais, mažėjančiu šeimos socialiniu ratu. Egzistuojančios bendruomeninės ir institucinės paslaugos neatliepia esamo poreikio, – paslaugos šeimoms ne visuomet prieinamos gyvenamojoje vietoje arba jų tenka laukti eilėse, o negaudami paslaugų asmenys su negalia patiria socialinę atskirtį. Pastebėtina, kad paslaugų namuose atveju, kuo sudėtingesnė asmens negalia, tuo sunkiau jam gauti jo ir šeimos poreikius atitinkančias paslaugas. Dėl to neretai šeimos susiduria su iššūkiu, kai darbo laiką reikia derinti su neįgalaus artimojo priežiūra. Jų teigimu, tai viena iš priežasčių, dėl ko teko išeiti iš darbo arba sunku susirasti kitą darbo vietą.

 

 

 

Veiklos

Pagrindinės veiklos programoje

  • Kartu su negalią turinčiu asmenimi leisti laisvalaikį / užsiimti laisvalaikio veiklom pagal asmens galimybes (pasivaikščiojimas, pokalbiai, žaidimas kartu ir kt);
  • Pabūti šalia asmens, turinčio negalią, kai šeimos nariams reikia atlikti darbus namuose;
  • Padėti šeimoms planuojant ir / ar keliaujant į socialines, laisvalaikio, kultūrines veiklas;
  • Pastebėjus, išgirdus galimus šeimos poreikius, apie tai informuoti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojus (darbuotojai tuomet ieško sprendimų, kaip padėti šeimai, pasiūlyti jos poreikius galinčias atliepti paslaugas).
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės