Įkvėpti pirmi padėti krizėje
LRK tekstilės konteineriai

LRK tekstilės konteineriai

Rūšiuojant tekstilę specialiuose LRK konteineriuose bus galima prisidėti ne tik prie gamtos saugojimo, tačiau ir pagalbos žmonėms. Bendradarbiaujant su aplinkotvarkos bendrove „Ecoservice“ įrengėme tekstilės rūšiavimo konteinerius ir kviečiame visuomenę nebenešiojamus drabužius ir batus išmesti juose. Tinkama naudoti tekstilė prireikus bus perduodama LRK – žmonėms, kurie stokoja drabužių, batų. Kita vis dar naudojimui tinkama tekstilė bus parduodama didmeninėje rinkoje, o gauto pelno dalis bus skiriama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veikloms vykdyti ir padėti bėdos ištiktiems žmonėms.

Suteik drabužiams tikslą

Iš mūsų konteinerių surinkta tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje, kuriame bus atskiriama vis dar tinkama nešioti tekstilė, kuri bus parduodama tarptautinėje didmeninėje rinkoje, o dalis pinigų – skiriami Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijai.

Nebetinkama nešioti tekstilė bus perdirbama ir naudojama šilumos bei elektros energijai gaminti.

Krizės atveju tekstilė, kuri vis dar tinkama nešioti, bus atiduodama Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kad drabužius ir avalynę galėtų padovanoti žmonėms, stokojantiems rūbų.

Kaip vyks procesai?

Nebereikalingus, bet dar tinkamus drabužius, patalynę, avalynę poromis, rankines, diržus ir kitą tekstilę gyventojai turėtų sudėti į plastikinius maišus ir juos tvirtai užrišti, kad nepasimestų ir nesusiteptų.

Svarbu tekstilę palikti tam skirtuose konteineriuose, o ne šalia jų, kad jos nesulytų, nepradėtų pelyti. Išmesta į buitinių atliekų konteinerius tekstilė užsiteršia ir tampa nebetinkama naudoti dar kartą.

Iš mūsų tekstilės konteinerių surinkta tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Čia atskiriama tinkama naudoti tekstilė, kuri suskirstoma į skirtingas kategorijas ir paruošiama naudoti dar kartą. Tinkama naudoti tekstilė parduodama tarptautinėje didmeninėje rinkoje, o dalis pajamų bus skiriama Lietuvos Raudonajam Kryžiui ir žmonėms, kuriems padedame. Taip pat tinkama naudoti tekstilė bus atiduota mūsų organizacijai, jei ištiktų krizė ir masei žmonių prireiktų pagalbos rūbais, avalyne.

Kita dalis tekstilės, kuri nebėra tinkama naudoti dar kartą, bus naudojama šilumos ir elektros energijai gaminti.

Ką galima ir ko negalima mesti į tekstilės konteinerius?

Mesti galima:

  • drabužius (vasarinius, žieminius, vaikiškus);
  • patalynę;
  • avalynę (poromis);
  • rankines;
  • diržus.
  • Daiktai, kuriuos metate į tekstilės konteinerius, turi būti švarūs, tvarkingi ir sudėti į plastikinius maišus.

Mesti negalima:

  • kilimų;
  • suteptų, suplyšusių drabužių;
  • tekstilės atraižų.

Kur rasti tekstilės konteinerius?

Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės