Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Savanoriavimas

Pasirengimas Ekstremalioms Situacijoms (PES)

PES programos tikslas yra tinkamai parengti savanorius, kurie šalyje nutikus nelaimei ir esant ekstremaliai situacijai ar įvykiui, operatyviai reaguotų ir imtųsi tikslingų veiksmų, gebėtų padėti kitiems.

Apie

Plačiau apie programą

Mūsų tikslas – ištikus nelaimei būti pasirengus prisijungti prie gelbėjimo tarnybų, padedant greičiau ir efektyviau pagelbėti žmonėms bei šalinti nelaimės padarinius.

Pasirengimo nelaimėms veiklos Lietuvos Raudonajame Kryžiuje atliekamos jau daugiau nei 10 metų.

Šiandien Pasirengimo Nelaimėms programa ruošia savanoriškus Pasirengimo Ekstremalioms Situacijos (PES) būrius bei rūpinasi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizaciniu pasirengimu ekstremalioms situacijoms ir įvykiams, bendradarbiauja su nacionalinėmis ir vietinėmis institucijomis, reaguoja į nelaimes, dalyvauja bendrose pratybose bei teikia visuomenei žinias apie pasirengimą nelaimėms.

PES būriai yra 6 miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Visagine. Šiuose miestuose 146 savanoriai ruošiasi ir yra pasiruošę pirmieji pagelbėti ištikus nelaimėms visoje Lietuvoje. Pasirengimo Nelaimėms programos savanoriai ir darbuotojai į nelaimes reaguoja tik aktyvuoti valstybės įgaliotų institucijų.

Šiuo metu bendradarbiaujame su Valstybės Priešgaisrinės Apsaugos ir Gelbėjimo Departamentu ir jo valdybomis, Lietuvos Policija, Sveikatos Apsaugos Ministerija, Lietuvos Kariuomene bei daugeliu savivaldybių. Kartu su šiomis institucijomis Pasirengimo Nelaimėms programoje ruošiamės  reaguoti įvykus nelaimėms.

Ką programoje veikia savanoriai?

 

PES būrių savanoriai, tai motyvuoti ir atsakingi savanoriai pasirengę reaguoti ištikus įvairaus tipo krizėms ir nelaimėms. Dėl to kiekvienas kandidatas turi būti iš anksto nusiteikęs ne tik mokytis ir  pasirengti įvairioms ekstremalioms situacijoms, bet prireikus ir operatyviai reaguoti į jas.

Savanoriai programoje:

  • Nuolat dalyvauja profesinio kvalifikavimo kursuose ir mokymuose;
  • Dalyvauja pratybose su Lietuvos ir užsienio tarnybomis;
  • Šalyje esant ekstremaliai situacijai ar įvykiui – operatyviai reaguoja ir padeda žmonėms.
Savanorystė

Prisidėkite prie programos savanoriaudami

Pildyti savanoriavimo formą
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės