Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Savanoriavimas

Prieglobsčio ir migracijos programa

Prieglobsčio ir migracijos programos tikslas – užtikrinti į mūsų šalį atvykusių užsieniečių orumą ir teises, atliepti jų pagrindinius žmogiškuosius poreikius, gerinti emocinę būseną, įgalinti savarankiškai pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais.

Apie

Plačiau apie programą

Prieglobsčio ir migracijos programa Lietuvos Raudonajame Kryžiuje veikia nuo 1997 metų, kai Lietuvoje buvo ratifikuota 1951 m. Konvencija „Dėl pabėgėlių statuso“ su 1967 m. Protokolu „Dėl pabėgėlių statuso“ ir Lietuva tapo prieglobsčio valstybe. Pradėję nuo teisinės pagalbos teikimo prieglobsčio prašytojams, šiandien užsieniečiams, nepriklausomai nuo jų teisinio statuso, teikiame psichosocialinę pagalbą, humanitarinę pagalbą, teisinę pagalbą, šeimos ryšių atkūrimo, kuravimo paslaugas, atliekame priėmimo sąlygų ir prieglobsčio procedūrų stebėseną, užsiimame aktyvia advokacija atstovaudami užsieniečių interesus ir siekdami sisteminių pokyčių.

 

Veikia du užsieniečių integracijos centrai Kaune ir Klaipėdoje, kur užsieniečiai gali gauti nemokamas paslaugas vieno langelio principu ir keturios specialistų mobilios komandos Kybartų, Medininkų, Pabradės užsieniečių registracijos centruose ir Naujininkų pabėgėlių priėmimo centre, kurios teikia psichosocialinę pagalbą, humanitarinę pagalbą, organizuoja užsieniečių užimtumą, rūpinasi bendruomenės įtraukimu.

Ką programoje veikia savanoriai?

Prieglobsčio ir migracijos programoje savanoriauti pasiūlymų ras ir suaugusieji, ir vaikai. Rinkitės reguliarią arba nereguliarią savanorystę ir prisidėkite prie užsieniečių geresnės emocinės savijautos, orumo užtikrinimo ir spartesnės integracijos Lietuvoje.

  • Dalina humanitarinę pagalbą stovyklose;
  • Teikia psichosocialinę pagalbą užsieniečiams stovyklose;
  • Veda įvairius būrelius, užsiėmimus suaugusiems ir vaikams;
  • Moko lietuvių kalbos pagrindų;
  • Padeda vaikams ruošti namų darbus;
  • Padeda integruojamiems užsieniečiams nuvykti į reikiamas įstaigas, paaiškina, kaip naudotis paslaugomis mieste.
Savanorystė

Prisidėkite prie programos savanoriaudami

Pildyti savanoriavimo formą
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės