Įkvėpti pirmi padėti krizėje
Savanoriavimas

Šilti apsilankymai

Vienišumo problema Lietuvoje yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja.

Apie

Plačiau apie programą

Norėdami spręsti senjorų vienišumo problemą, sukūrėme programą „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato, jaučiantiems bendravimo stoką.

Senjorams, kaip ir visiems kitiems, itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai užmezga draugystę su senjoru ir taip ne tik mažina vienišumo jausmą, bet ir sukuria pasitikėjimą ir žinojimą, kad visada bus į ką kreiptis pagalbos, kai pagalba reikalinga labiausiai.

Reguliariuose susitikimuose jie dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų. Savanoriai kartu su seneliais vaikšto lauke, padeda apsipirkti, aplanko gydytoją ar seniai matytą draugą. Atsižvelgdami į senelių pomėgius, savanoriai kartu sodina augalus, garsiai skaito knygas, žiūri nuotraukų albumus, gamina rankdarbius, užsiima kita senelių mėgstama veikla.

Ką savanoriai veikia programoje?

  • Mažina vyresnio amžiaus žmonių vienišumo jausmą ir stengiasi pagerinti jų savijautą  reguliariai lankydami senjorus jų namuose, globos įstaigose ar dienos centruose ir teikia kokybišką pagalbą;
  • Padeda senjorams užsiimti veiklomis, kurių jie vieni daryti jau nebegali, skatina įsitraukti į bendruomenines veiklas.
  • Dalijasi vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, savipagalbą, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą, skatina įgyti naudingų įgūdžių, kurie gali palengvinti  kasdienybę, ragina rūpintis emocine sveikata.
  • Reguliariai stebi lankomų vienišų senjorų savijautą ir prireikus informuoja atsakingas pagalbos ir priežiūros tarnybas.

Kur puoselėjamos draugystės?

Šiais metais programa vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Visagine, Alytuje, Vilkaviškyje, Raseiniuose, Simne, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Elektrėnuose, netrukus prisijungs ir kiti Lietuvos miestai.

Savanorystė

Prisidėkite prie programos savanoriaudami

Pildyti savanoriavimo formą
Tapk mūsų rėmėju arba savanoriu!
Prisidėti prie pagalbos kitiems, gali aukodamas pinigus arba darydamas gerus darbus savomis rankomis – tavo, kaip rėmėjo arba savanorio pagalba, mums labai svarbi.

Darbo laikas
I-V 08:30-17:30

Įmonės kodas: 190679146
Sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211

© Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Privatumo politika Slapukų politika Aukojimo sąlygos Pirkimo taisyklės